Když už dovolená, tak za svobodou se vším všudy. Užít si relax v ústraní může být tou nejlepší regenerací po měsících práce a stresu. Abyste se stali absolutními pány své dovolené, chce to utéct co nejdále od civilizace. Třeba na pláž, od které budou ostatní tak daleko, že se tu budete moci koupat i opalovat úplně nazí.

Nejlepším dopravním prostředkem je na Palawanu loď. Na její palube můžete cestovat kolem ostrovů a poznávat jejich schovaná zákoutí.

Nejlepším dopravním prostředkem je na Palawanu loď. Na její palubě můžete cestovat kolem ostrovů a poznávat jejich skrýtá zákoutí.

FOTO: Profimedia.cz

Ostrov Palawan, který tvoří s okolními ostrovy a ostrůvky stejnojmennou provincii, působí na mnohých částech svého území jako člověkem nedotčená krajina. Většina jeho území je vesměs hornatá a pokrytá tropickými lesy. Proslulé je zdejší moře plné korálů.

Desítky zatím neprozkoumaných jeskyní střeží příběhy ostrova a jeho prehistorického osídlení. Nástroje a další důkazy lidské přítomnosti totiž archeologové našli již před lety poblíž zdejšího města Quezon. Nálezy byly staré okolo 22 tisíc let.

 

FOTO: David Ryneš, Yahoo Maps

Infrastruktura na Palawanu rozhodně není vhodná ani dostačující k procestování zdejších končin autem. Za volantem byste se tady daleko nedostali. Na výlety se vyráží především lodí. Jednou z nejvýznamnějších chráněných oblastí ostrova jsou korálové útesy Tubbataha, které v roce 1993 přijalo na seznam světového dědictví UNESCO. Některé přírodní poklady pak na objevení teprve čekají.

TIP: Ubytování, zábavu a veškerý komfort civilizace najdete například ve městě Puerto Princesa, kde žije přibližně 222 tisíc obyvatel.