Město Bamberk v německém Bavorsku oplývá bohatou historií, za kterou by se nestyděla ani leckterá evropská metropole. Jednotlivé části města jsou propojeny mosty, mezi nimiž je vystavěná radnice. Podle archeologů oblast obývaly keltské kmeny a až poté germánské. Na chvíli se v těchto končinách zdrželi i Slované.

Někteří obyvatelé přirovnávají Bamberk k Praze a jejím Hradčanům.

Někteří obyvatelé přirovnávají Bamberk k Praze a jejím Hradčanům.

FOTO: Profimedia.cz

V současném Bamberku, který je ale stále se svojí historií na první pohled spjatý, se pravidelně konají pouliční festivaly. Například divadelní v červnu a kouzelnický v červenci. Během léta se toho ale v ulicích Bamberku děje mnohem více – akce se tu konají prakticky každý víkend.

Místa, která nesmíte minout

Proslulý bamberský dóm, postavený v románsko-gotickém slohu, se nachází v biskupské části města. Při poznávacích procházkách byste se tu neměli zapomenout zastavit. Uvnitř dómu je socha rytíře od neznámého středověkého sochaře. Dodnes se přesně neví, koho socha znázorňuje. Jedná se snad o tajemného strážce města?

Někteří obyvatelé přirovnávají Bamberk k Praze a jejím Hradčanům.

Identitu zobrazeného jezdce nikdo nezná.

FOTO: Profimedia.cz

Ženy jistě ocení procházku po Rosengarten – malé barokní růžové zahradě, která je nejlepším zážitkem v létě. Tehdy totiž nejvýrazněji voní. I mimo letní měsíce ale nabízí úžasné pohledy na město.

Co byste si neměli nechat ujít, je také výletní plavba po řece Regnitz. Loďky vás mimo jiné provezou kolem rybářských domků, kterým se často říká Malé Benátky. Ať už pěšky, nebo po vodní hladině, kouzlo Bamberku nepřehlédnete.

FOTO: David Ryneš, Yahoo Maps