Online létání na simulátoru je pro mnohé piloty nejenom sofistikovanou zábavou, ale často i nezbytností. Nejenom, že doma u počítače může létat každý nadšenec bez ohledu na výsledky poslední zdravotní prohlídky, ale hlavně veškerý potřebný software pro online létání a poskytované ATC služby jsou a budou zdarma.

Během celodenního programu (10:00-22:00) budou členové českého VATSIMu kromě prezentování běžného provozu sítě pořádat nejrůznější přednášky z oblasti online létání, a také radit návštěvníkům, jak se přihlásit, připojit a správně provést svůj první online let.

Řídící na VATSIMu jsou rekrutováni z řad pilotů a dále prochází náročným tréninkem pod dohledem zkušenějších kolegů. I oni si museli projít svými leteckými začátky a mají tak pochopení pro začínající piloty. Jejich den otevřených dveří pod názvem Runway4you je tak ojedinělou příležitostí, jak se k této komunitě třeba i připojit.

Pokud jste o připojení k virtuálnímu Řízení letového provozu (ŘLP) již dříve uvažovali a třeba nenašli odvahu, nebo vám to prostě „nějak nefungovalo“, můžete ve Vratislavicích nejen získat odpověď na své otázky, ale také strávit příjemný den ve společnosti stejně zaměřených lidí, kteří přijali původně heslo Microsoftu „as real as it gets“ za své.

Více informací najdete na stránkách akce zde.