Schodiště jaderné elektrárny ve Francii zneprůchodnil led poměrně elegantním způsobem. Obalil ho kompletně, takže kromě nohou by tu potenciálnímu „sebevrahovi“, který by se chystal sejít dolů, klouzaly i ruce.

Schody francouzské jaderné elektrárny po mrazivé invazi.

Schody francouzské jaderné elektrárny po mrazivé invazi.

FOTO: Profimedia.cz

Další schody, po kterých by se vydal snad jen blázen, objevili v obydleném domě v čínské provincii Ťi-lin. Kromě schodiště vypadajícího jako ze skla tu byla zledovatělá i podlaha, takže nebylo několik dní možné se tady bezpečně pohybovat.

V provincii Ťi-lin v Číně čekalo obyvatele domu nemilé ledové překvapení.

V provincii Ťi-lin v Číně čekalo obyvatele domu nemilé ledové překvapení.

FOTO: Profimedia.cz

Mohutné ledové vodopády vznikly loni v prosinci taktéž v čínské provincii Che-pej v pohoří Tchaj-chang. Okouzlující bílé rampouchy, několikanásobně převyšující velikost lidské postavy, budí úžas i respekt. Jejich váha by pro neopatrného dobrodruha mohla být smrtící.

Provincie Che-pej v Číně a ledové vodopády na pohoří Tchaj-chang.

Provincie Che-pej v Číně a ledové vodopády v pohoří Tchaj-chang.

FOTO: Profimedia.cz

Jakoby se i neohrožený kamenný hrdina zasněženýma rukama bránil špičatým ledovým ostřím. V centru ruského Petrohradu vytvořil mráz před měsícem úsměvnou podívanou.

Socha vytvářející společně s rampouchy úsměvný výjev v centru St. Petěrsburgu.

Socha vytvářející společně s rampouchy úsměvný výjev v centru Petrohradu.

FOTO: Profimedia.cz

Dalším obdivuhodným ledovým úkazem jsou zmrzlé vodopády v Číně, tentokrát ve státě Ťi-Sien a jeho provincii Šan-si. Nízké zimní teploty si tu pohrály se zátiším Žluté řeky. To je ve svém ledovém kabátě jen těžko bezpečně dostupné.

Zamrzlé okolí čínské Žluté řeky v oblasti Šan-si.

Zamrzlé okolí čínské Žluté řeky v oblasti Šan-si.

FOTO: Profimedia.cz

V Rumunsku na pohoří Vladeasa udeřily mrazíky nekompromisně. Schovaly dokonce i stavby a vozidla. Do zamrzlých interiérů (nebo ven z nich) se pak šlo dostat jen komplikovaně. Sníh a led tady tak trochu ironicky na měsíc pohřbil dokonce i meteorologickou stanici.

Zamrzlá horská meteorologická stanice v Rumunsku.

Zamrzlá horská meteorologická stanice v Rumunsku.

FOTO: Profimedia.cz

Okolo 100 tisíc samostatných rampouchů vytvořilo ledovou pevnost v Bloomingtonu v americké Minnesotě. Teploty okolo bodu mrazu tady zaúřadovaly letos v lednu. Bílé království se stalo terčem horolezců i zvědavců.

Horolezec na ledovém masivu v americké Minnesotě.

Horolezec na ledovém masivu v americké Minnesotě.

FOTO: Profimedia.cz