Bílé Vánoce se nevydařily, leden ale sněhový dluh vyrovnává - ve městech i mimo ně. Například v Jizerských horách napadl sníh až do výšky 75 centimetrů. Minimální hodnota se tu pohybuje okolo 15 centimetrů. Aktuální sněhové zpravodajství hlásí nejmenší vrstvu na sjezdovkách Bedřichov a Obří sud Javorník.

V Beskydech se v lyžařských střediscích pohybuje pokrývka sněhu mezi 30 a 70 centimetry. Orlické hory lákají vrstvou až 95 centimetrů sněhu. Nejnižší hodnoty jsou aktuálně na Přívratu, naopak nejvíce sněhu čeká na lyžaře na sjezdovce Říčky v Orlických horách. V dlouhém seznamu vyhlášených krkonošských sjezdovek jsou podobně jako v Orlických horách rozdíly až 80 cm ve výšce sněhu. Žádné z lyžařských center ale není mimo provoz.

Někde přes metr sněhu, jinde nic

Ani Jeseníky nezůstaly „nasuchu“. Na sjezdovky tu napadlo místy až 90, na Pradědu dokonce 120 centimetrů sněhu. Krušným horám naopak počasí příliš nepřeje. V místních sněhových podmínkách se lyžaři asi nevyřádí. Dvě sjezdovky (jižní strana Klínovce a Český Jiřetín) jsou totiž mimo provoz, několik dalších přiznává jen několikacentimetrovou vrstvu sněhu.

Šumava zastavila provoz pouze u jedné ze sjezdovek, a to v Nových Hutích. Ve středisku Kašperské hory se ale vrstva sněhu drží také na nízkých hodnotách 10 až 25 centimetrů. Sjezdovka Luž v Lužických horách je s 20 centimetry prašanu také v provozu. Místy horší lyžařské podmínky českých hor jsou zmírňovány na řadě sjezdovek technickým sněhem, takže milovníci zimních sportů mohou vyrazit prakticky kamkoliv a přijdou si na své.