Nová rozhledna by se měla tyčit do výše asi 128 metrů a její vršek by měl mít tvar spirály. Vyšší podlaží by měly obývat restaurace, výstavní prostory, bary a obchůdky. Návštěvníci by měli vystoupat do vrchní části budovy výtahem.

Panorama Phoenixu už nebude stejné jako dříve.

Panorama Phoenixu už nebude stejné jako dříve.

FOTO: Novawest

Stejně jako mnohé další významné budovy, tak i tato stavba vyvolala pořádnou dávku kontroverze a poměrně rychle si vysloužila svou přezdívku - špendlík. Pravdou je, že v relativně placatém Phoenixu, který se stavěl ke konstrukci výškových budov značně odmítavě, bude rozhledna nepřehlédnutelná.

Vizualizace v podání dánských architektů nemají chybu.

Vizualizace v podání dánských architektů nemají chybu.

FOTO: Novawest

Kuriózní tak je, že roku 2003 navrhl městu miliardář Donald Trump výstavbu ubytovacího zařízení svého řetězce Trump International Hotel, přičemž budova měla měřit "pouhých" 58 metrů. Návrh byl jednoznačně odmítnut místními a zakázán.

Takto by měla vypadat rozhledna zvrchu.

Takto by měla vypadat rozhledna svrchu.

FOTO: Novawest

Novawest doufá, že se rozhledna stane turistickou atrakcí a bude zároveň multifunkčním prostorem pro místní, budou se zde moci pořádat večírky, společenské události či svatby. Výstavba by měla započít v srpnu 2013 a budova by měla být dokončena před finále Super Bowlu v roce 2015, které by se mělo konat právě ve Phoenixu.