Snowpark leží ve výšce 3210 m n. m. Najdete ho při sjezdu od lanovky Schaufeljoch a nabízí tři trasy podle obtížnosti. Přes den tu trénovali na snowboardech i lyžích sportovci skoky, přemety a otočky, zahřívali se po letní pauze.

Akrobatické sjezdy doplnily večerní koncerty, DJové, diskotéky a nechyběla ani bazénová párty, kam se většina lidí ostýchala přijít. Naopak rockový klub byl narvaný k prasknutí.

Sjezdovky na Stubaiském ledovci leží na jižních svazích, a tak se jízda stává požitkem. Sluneční paprsky jsou tu hodně silné.

Snowpark leží ve výšce 3210 m n. m.

Snowpark leží ve výšce 3210 m n. m.

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Předposlední říjnový víkend se tu rtuť teploměru vyšplhala na krásných 17 stupňů. V dolních částech se sice nelyžovalo, ale kabinkové lanovky vyvezly lyžaře až do výšky 2900 m n. m. Nikdo by ani nepoznal, že jsme na ledovci.

Tratě byly upravené bez ledových ploch, v odpoledních vysokých teplotách spíš trochu tály.

Čtěte také: Průvodce po rakouských Alpách: slevy pro děti, mistrovství světa i freeride

Ledovec chrání plachtami

Na samotném ledovci ležela vrstva sněhu, jen v jedné části svahu vykukoval šedomodrý masiv ledu. V létě ledovec chrání bílými plachtami, aby jim neroztával. Bez nich by prý během léta roztál v některých částech i o metr. V současnosti spíše roste.

Podařilo se nám najít kousek ledovce, který vykukoval pod sněhovou peřinou.

Podařilo se nám najít kousek ledovce, který vykukoval pod sněhovou peřinou.

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

V areálu převažují mírné sjezdovky a řada z nich je i kratší. Což je ideální pro první jízdy po dlouhém létě, anebo pro začátečníky. Není divu, že bylo údolí Stubaital letos již potřetí oceněno lyžařským průvodcem ADAC jako nejvstřícnější lyžařský areál pro rodiny s dětmi.

Kromě dětských táborů tu nabízí i ubytování označené jako Big Family Homes, které se zaměřují na rodiny s dětmi. Rodiče pak ocení skipasy zadarmo pro děti do deseti let a lyžařskou školu s českým instruktorem.

Zahájení zimní sezóny v Korutanech
V Korutanech přivítá návštěvníky na otevření zimní sezóny Nassfeld na slunečném jihu země známý svými moderními vleky. Také Bad Kleinkirchheim se 103 km sjezdovek a garancí sněhu až do poloviny dubna se již těší na první lyžaře.
Mölltalský ledovec se rozkládá v nadmořské výšce mezi 2100 a 3122 m. Nabízí 53 km ledovcových sjezdovek a 16 km variantních sjezdů dolů z oblaků.
Flattach
17.– 18. listopadu 2012, Intersport Opening
www.flattach.at
Nassfeld
1. prosince 2012 – zahájení zimní sezóny
7. – 9. prosince 2012, University of Snow – největší studentský skiopening v Evropě
www.nassfeld.at
Bad Kleinkirchheim
2. prosince 2012 – zahájení zimní sezóny
www.badkleinkirchheim.at
Villach – Dreiländereck a Verditz
Kdo si vyjede lanovkou zalyžovat na Dreiländereck ve výšce 1506 m, určitě neodolá a vyzkouší si, jaké to je rozpřáhnout ruce a nohy do tří sousedních zemí, Rakouska, Itálie a Slovinska.
Největším lákadlem lyžařského areálu na hoře Verditz je 8,5 km dlouhá sjezdovka, která je náročná i pro zdatné lyžaře.
8. prosince 2012 – zahájení sezóny
 www.region-villach.at
Grossglockner / Heiligenblut
Zvláště vhodná je tato oblast pro rodiny. K dispozici jsou cvičné loučky pro začátečníky, kvalitní lyžařské školy, děti do 6 let lyžují zdarma a dětský tarif platí až do 18 let. To jsou jen některé z důvodů, proč strávit rodinnou dovolenou právě zde.
7.– 9. prosince 2012, Winter Opening v Heiligenblut/Grossglockner Winter Warm up
www.heiligenblut.at