Oceán a podmořský život odpradávna fascinoval celé lidstvo. Pozorování korálových útesů si mohou vychutnat turisté také skrz skleněné stěny nového baru, který patří pod hotelový resort Niyama na jižním atolu. Cesta hydroplánem do Subsixu trvá z hlavního města Male 40 minut, uvedl server Cntraveller.com.

Subsix

Panoramatické prosklené stěny Subsixu

FOTO: fotobanka Profimedia

Subsix

Oceán a podmořský život odpradávna fascinoval celé lidstvo.

FOTO: fotobanka Profimedia

Stěny klubu tvoří silné skleněné stěny, které tak dotváří dokonalý výhled na život pod mořskou hladinou. Stavba byla nejprve zkonstruována na souši a poté opatrně zasazena na mořské dno, napsal server Cosmone.com.

Kromě barevných drinků láká bar také na vysokou kvalitu jídel, které budou připravovat zdejší nejlepší kuchaři z čerstvých lahůdek vytažených přímo z Indického oceánu. Kromě hudebních večírků, pozorování mořských živočichů budou tak mít turisté navíc gurmánský zážitek.

Na Maledivy se jezdí za potápěním v dubnu a listopadu, na šnorchlování pak od prosince do dubna, surfing, vodní lyžování a windsurfing láká turisty nejvíce od května do října. Podle průměrné tabulky jsou teploty na Maledivách konstantní. Maximální teploty vzduchu se pohybují okolo 30°, minimální pak okolo 25°C. Moře mívá 26 až 29°C.

Subsix

Subsix ve večerním světle

FOTO: fotobanka Profimedia

Subsix

Na Maledivy se jezdí za potápěním v dubnu a listopadu.

FOTO: fotobanka Profimedia

Podle počtu deštivých dnů je nejdeštivějším měsícem květen, září a říjen. Monzuny jsou zde od půlky května do listopadu, ale díky rovníkovému silnému slunci zde probíhá turistická sezóna téměř celý rok.