Loď se jmenuje Christina O podle dcery řeckého rejdařského magnáta Aristotela Onassise, který ji koupil roku 1954. Kotví nedaleko přístavního mola Canary a přijímá rezervace na večeře a koktejlové večírky na několik měsíců dopředu, uvedl server Thisislondon.co.uk.

Loď se jmenuje Christina O podle dcery řeckého rejdařského magnáta Aristotela Onassise, který ji koupil roku 1954.

FOTO: fotobanka Profimedia

Večeře vychází okolo 500 liber (15 000 korun) za jednu osobu, což ji činí nejdražší restaurací v hlavním městě Velké Británie. Loď pojme při slavnostních večeřích 35 hostů, na koktejlové večírky zvou organizátoři 150 lidí.

Místo, kde Onassis obletoval nejednu ženu

V padesátých a šedesátých letech se na 99metrové lodi scházela světová smetánka. Mezi vybranými hosty byli Princ Rainier s chotí Grace Kelly, Marilyn Monroe a John F. Kennedy byl na jachtě představen Winstonu Churchillovi.

V hudebním salónku nechybí piano, na které kdysi hrál samotný Frank Sinatra. Na superjachtě se odehrával také milostný románek Onassise a operní divy Maria Callasové. Honosný obývací pokoj je vyzdoben lampami z francouzského křišťálu a obrazy od Renoira.

Obývací pokoj

Jídelna

FOTO: fotobanka Profimedia

Obývací pokoj

FOTO: fotobanka Profimedia

Luxusní ložnice

Luxusní ložnice

FOTO: fotobanka Profimedia

Točité schodiště

Točité schodiště

FOTO: fotobanka Profimedia

Jachta byla renovovaná před deseti lety, a stala se tak nejdražší pronajímanou jachtou v Evropě. Větší část roku se plaví po Středozemním a Karibském moři, kde se pronajímá za 65 000 liber (1 950 000 korun) na den. Teď ji najdete v Jižním přístavišti v docích West India nedaleko mola Canary. Christina O zůstane v Londýně ještě po letních olympijských hrách.

Aristoteles Onassis s manželkou Jacqueline

Aristoteles Onassis s manželkou Jacqueline Kennedyovou

FOTO: fotobanka Profimedia