Návrat k přírodě se v poslední době prosazuje stále více a není tak divu, že se prolíná i do projektů mnohých návrhářů i architektů. Greenfield našel svůj inspirační oblázek na pláži Westcountry u vesnice Croyde v Severním Devonu, který leží na jihu Velké Británie.

Vývoj: od kamene až po boutique hotel

Vývoj - od kamene až po hotel

FOTO: fotobanka Profimedia

Nový "oblázkový" projekt hotelu byl představen na předběžných konzultacích v obecní hale vesnice Croyde, kde byl měl také v krásné přírodě hotel stát, uvedl server Thisisdevon.co.uk.

Ačkoliv má mít budova obdivuhodný a přírodou inspirovaný vzhled, většina lidí není o výstavbě pevně rozhodnuta. Nevidí v novém hotelu větší přínos pro vesnici než v návrhu, který dostali minulý rok.

Možná je to i tím, že předchozí plány, které na radnici dorazily, místní dost rozhněvaly. Na louku pod kopec Baggy Point jeden farmář dokonce na protest vysekal slova: "No hotel" (žádný hotel).

Na louku pod kopec Baggy Point jeden farmář dokonce vysekal slova: "No hotel" (žádný hotel).

Na louku pod kopec Baggy Point jeden farmář vysekal slova: "No hotel" (žádný hotel).

FOTO: fotobanka Profimedia

Greenfieldův projekt sází na větší úspěšnost tím, že navrhuje o dvě třetiny menší hotel oproti předchozím plánům. Počet pokojů se tak zmenšil z 32 na 18. Projekt také přizpůsobil normám Agentury pro životní prostředí (EA), která se stará o rizika spojená s povodněmi.

Pláže v okolí Croyde

Pláže v okolí Croyde

FOTO: fotobanka Profimedia