1. Pláž Jerolim, Chorvatsko

Chorvatsko je Mekkou pro nudisty. Oficiální zkratkou pro nudismus je FKK, pochází z německého slova "freikörperkultur". Díky azurové vodě a nedotčenému skalistému pobřeží je pláž Jerolim na stejnojmenném ostrůvku, který leží nedaleko ostrovů Pakleni a Hvar, označována za nejkrásnější.

Členité chorvatské pobřeží

Členité chorvatské pobřeží: pohled z ostrova Hvar na Pakleni a Jerolim

FOTO: fotobanka Profimedia

Pro větší soukromí nabízí řadu odlehlejších soutěsek mimo hlavní turistickou oblast. Odvážnější se tak mohou projít lesem a vyhlédnout si místo jen pro sebe. Na ostrov Jerolim jezdí přívoz přímo z města Hvar, který leží na ostrově Hvar.

Díky azurové vodě a nedotčenému skalistému pobřeží je pláž Jerolim na stejnojmenném ostrůvku, který leží nedaleko ostrovů Pakleni a Hvar, označována za nejkrásnější.

Díky azurové vodě a nedotčenému skalistému pobřeží je pláž Jerolim na stejnojmenném ostrůvku označována za nejkrásnější.

FOTO: fotobanka Profimedia

2. Praia de Galheta, Santa Caterina, Brazílie

Pláž Praia de Galheta leží 20 kilometrů od města Florianópolis v brazilském státě Santa Caterina. Jedná se o přírodní rezervaci, kde nenajdete bary, každý si tak musí oběd zabalit sebou. Bílý písek pláže Praia de Galheta přitahuje nudisty a surfaře z celého kraje. O zachování neposkvrněného pobřeží a zachování nudismu v této oblasti usiluje Asociace přátel Galhety.

Video

Pláž Praia da Galheta, Santa Caterina, Brazílie

Zdroj: Youtube.com

3. Nová nudistická pláž na Marina di Camerota, Kampánie, Itálie

Nová nudistická pláž u letoviska Marina di Camerota v Kampánii není úplně neznámá. Teprve nedávno byla 300 metrů dlouhá oblázková pláž otevřena i pro nudisty. Leží 90 kilometrů od městečka Salerno a říká se jí také "del Troncone". Ovívá ji příjemný vánek od moře, nedaleko leží národní park Cilento.

Pobřeží Kampánie je členité a láká na průzračné moře.

FOTO: fotobanka Profimedia

4. Plavby pro naháče

Na další pozici se umístily "nudistické" plavby po Středozemí. Pokročilejší odvážlivci se tak mohou koupat ve dne v noci tak, jak je příroda stvořila. Pokud ale nejste skalní příznivci nudismu, měli byste zvážit, jestli na lodi vydržíte celou dovolenou s tak početnou "nahatou" posádkou.

FOTO: fotobanka Profimedia

5. Black’s Beach, La Jolla, Kalifornie, USA

Black’s Beach označila Americká asociace nudistů (AANR) za nejlepší pláž. Dlouhou písečnou pláž kryjí vysoké útesy. Kromě krásného prostředí tu návštěvníci najdou i golfové hřiště. Zdarma lze parkovat u Torrey Pines Scenic Drive, kde přistávají větroně.

Černošská pláž, La Jolla, Kalifornie, USA

La Jolla, Kalifornie, USA

FOTO: fotobanka Profimedia

6. Vodopády Lady, Brecon Beacons, Powys, Wales, Velká Británie

Vodopády Lady ve Walesu vypadají, jako by byly stvořeny pro nymfy. Doporučují je průvodci a dávají je na seznam míst, která by turisté měli ve Velké Británii určitě navštívit. Místní jim také říkají Sgwd Gwladys. Pokud byste si tu chtěli zaplavat, počítejte se studenou horskou vodou.

Video

Vodopády Lady

Zdroj: Youtube.com

7. Pláž Maslin, Adelaide, Jižní Austrálie

Pláž Maslin leží 35 kilometrů jihozápadně od Adelaide. Byla vyhlášena jako první oficiální nudistická pláž v Austrálii v únoru 1975. Proslavila se soutěží o nejhezčí zadek v rámci každoročních nudistických olympijských her. Návštěvníky láká také na surfing a krásné západy slunce.

Na Pláži Maslin se každoročně konají nudistické olympijské hry.

Na pláži Maslin se každoročně konají nudistické olympijské hry.

FOTO: fotobanka Profimedia

Nejkrásnější nudistické pláže
1.Pláž Jerolim, Chorvatsko
2.Praia de Galheta, Santa Caterina, Brazílie
3.Nová nudistická pláž na Marina di Camerota, Kampánie, Itálie
4.Plavby pro naháče, Středozemí
5.Black’s Beach, La Jolla, Kalifornie, USA
6.Vodopády Lady, Brecon Beacons, Powys, Wales, Velká Británie
7.Pláž Maslin, Adelaide, Jižní Austrálie
8.Golden Beach, Severní Kypr
9.Little Beach, Maui, Havaj, USA
10.Zátoka Orient, St. Martin, Karibik
11.Carpe Diem, Santorini, Řecko
12.Traditional Onsen, Japonsko