Sraz pro zájemce je na Jungmannově náměstí. Tady každý výletník dostane svá sluchátka, aby mu neuniklo nic z velmi zajímavého povídání, které si pro vás průvodkyně přichystala.

Předem vás ale musíme varovat, zájezd je pouze pro silné povahy. Ne každý zvládne celé dvě hodiny poslouchat vyprávění o tom, do jakých koutů se jeho těžce vydělané peníze sypou. Málokdo po takto stráveném odpoledni opouští zájezdový autobus s úsměvem na rtech.

Procházka pražským Magistrátem.

Procházka pražským Magistrátem.

FOTO: Novinky

V zájezdu pod názvem „Tři pražská nej“ se hned na úvod podivíte nad praktikami pražského Magistrátu. Průvodkyně vás provede budovou Škodova paláce a povypráví vám o tom, kolik tu Praha už od roku 2006 utrácí z veřejných peněz na nájemném, místo toho, aby budovu odkoupila a ušetřila tak miliardy.

Jakmile se dosyta podivíte nad praktikami Magistrátu, naskáčete do autobusu a vyrazíte na další pamětihodnost. Tentokrát se pokocháte pohledem na rozestavěný tunel Blanka a vyslechnete si, kolik peněz se utopilo v této stavbě. Podle původkyně je právě Blanka rekordmankou v utrácení peněz z veřejného rozpočtu.

Zájezdní autobus dorazil k rozestavěnému tunelu Blanka.

Zájezdní autobus dorazil k rozestavěnému tunelu Blanka.

FOTO: Novinky

No a do třetice všeho dobrého vás čeká Letná a téma připravované Olympiády, která se ale nikdy neuskutečnila.

Pokud byste ani po takto vydatné porci faktů, finančních zamyšlení a pravděpodobně také pocitů zklamání neměli dost, cestovka pro otrlé výletníky nabízí hned další tři zájezdy.

V jejich rámci se můžete podívat na „Nemocnice na kraji zákona“, kdy se dozvíte o nákupech drahých přístrojů do nemocnic IKEM, Motol a Střešovice.

Další zájezdní autobus pak míří na „Pražské ornitologické safari aneb Po hnízdech pražských ptáků,“ na kterém budou k vidění vily podnikatelů a lobbistů Tomáše Hrdličky či Ivo Rittiga a dům a hrobka bývalého generálního ředitele společnosti ČEZ Martina Romana. Anebo se můžete rozhodnout pro zájezd „Hustý Ústí“ do severních Čech, které prosluly řadou neprůhledných projektů.

A jestli si stále myslíte, že jde o dobrý vtip. Jste na omylu. Organizátoři cestovky to myslí naprosto vážně. "Česká korupce by měla být legalizována jako kulturní dědictví UNESCO," uvedla tisková mluvčí agentury Olga Cieslarová.