1. Gulfstream G550 - $59,9 miliónů

Když rapeři rapují o létání v soukromých letadlech, myslí při tom na G550 - Gulfstream, nejdražší letadlo ve své kategorii. Tento model je nejdelší ve své třídě. Jedná se o vrchol letecké technologie a létat s ním je pro piloty i pasažéry doslova potěšením. Protáhlé letadlo vypadá krásně zvenku, interiér nezůstává pozadu.

Gulfstream G550 přistává na ostrůvku v St. Maarten v Karibském moři.

Gulfstream G550 přistává na ostrůvku v St. Maarten v Karibském moři.

FOTO: fotobanka Profimedia

2. Boeing Business Jet 2 - $55,5 miliónu

Když se spojily společnosti Giant American Corporation General Electric s Boeing Commercial Airplanes, vytvořily Boeing Business Jet 2. Jako většina soukromých letounů disponuje ložnicí, koupelnou se sprchovým koutem, jídelnou a obývacím pokojem. Tento model je označován jako zázrak inženýrství, designu i luxusu.

Video

Boeing Business Jet

 Zdroj: Youtube.com

3. Bombardier Global Express XRS - $47,7 miliónu

Francouzsko-kanadský Bombardier staví neuvěřitelné tryskáče, jedním z nich je Global Express XRS. Má ultra dlouhý dolet a během VIP letů umožňuje rychlost až 960 km/h. Je to technicky důmyslný stroj, Bombardier tak dokázal, že jeho technici dokážou téměř nemožné.

Video

Bombardier Global Express XRS

Zdroj: Youtube.com

4. Gulfstream V-SP - $45 miliónů

Gulfstream V-SP je předchůdce modelu G550 a býval ve své době nejlepším soukromým letadlem na světě. Používá ho nejčastěji americká armáda, je známý také jako C-37A. Byl jedním z es společnosti Gulfstream ve vzdušném prostoru, pomohl jí dostat se tak mezi přední světové výrobce tryskových letadel.

Video

Letadlo Gulfstream V-SP

 Zdroj: Youtube.com

5. Dassault Falcon 7X - $41 miliónů

Falcon byl představen v roce 2005 jako vlajkový letoun společnosti Dassault Aviation. Disponuje velkými kabinami, zajišťuje také dálkové tryskové business lety. Letadlo bylo zkonstruováno ve Francii a drží si reputaci fantastického a kvalitního stroje.

Video

Letadlo Falcon 7X

 Zdroj: Youtube.com