Podle produkční Marcely Strakové je o saunování uprostřed města velký zájem a kapacita nestačí. Sauna, v níž se topí kamny na dřevo, pojme totiž jen šest osob v cyklu jedné hodiny. Ti, kteří si koupili lístky, už vědí, že musí mít s sebou vlastní ručník, župan, prostěradlo, žabky a plavky.

"K převlečení a na úschovu osobních věcí mají k dispozici šatny v suterénu Nové scény Národního divadla. Další informace jsou k dispozici na našem webu," dodala Straková.

Nová scéna zahájila provoz mobilní sauny, která bude veřejnosti přístupna v několika termínech do 4. ledna. Zájemci dostanou vstupenky po 50 korunách v pokladnách Národního divadla.

Nová scéna zahájila provoz mobilní sauny, která bude veřejnosti přístupna v několika termínech do 4. ledna. Zájemci dostanou vstupenky po 50 korunách v pokladnách Národního divadla.

FOTO: Šulová Kateřina, ČTK

Saunu na piazettu dodal ateliér H3T architekti, jehož členové navrhli a postavili několik podobných zařízení na různých místech republiky. Například plovoucí saunu na rybníku u Poděbrad a saunu zavěšenou pod starým mostem na Labi u obce Obříství. Mezi jejich projekty patří také pojízdná sauna, která procestovala republiku, či sauna určená cyklistům.

Mobilní sauna

Saunující lidé se mohou ochladit pod zahradní sprchou, k dispozici mají i malou káď.

FOTO: Šulová Kateřina, ČTK

Sauna na piazettě české první scény je kostka o velikosti dvakrát dva metry a hmotnosti zhruba 200 kilogramů. Přes den bude zamčená, ovšem zvědavci do ní mohou nahlédnout okénkem. Topí se dřevem - v komíně jsou filtry kvůli jiskrám. Saunující lidé se mohou ochladit pod zahradní sprchou, k dispozici mají i malou káď.

Mobilní sauna

Saunu na piazettu dodal ateliér H3T architekti, jehož členové navrhli a postavili několik podobných zařízení na různých místech republiky.

FOTO: Šulová Kateřina, ČTK