Pohledná dívka v luxusních šatech, jejíž hruď zdobí náhrdelníky s lesknoucími se diamanty, omdlévá na zasněžené pustině, zatímco elegantně oblečený gentleman vyhlíží statečné zachránce.

FOTO: Peter Kováč, Právo

Jiné dívčí figuríny vypadají jako sněhové královny a i uprostřed sněhové vánice by vypadaly jako hýčkaná romantická stvoření. Mráz a sníh tu jsou jen jako ozdobné kuriozity. Zima není zimou, ale čarovnou pohádkou.

FOTO: Peter Kováč, Právo

Úplně jinak to vypadá kolem stejně slavné londýnské katedrály sv. Pavla. Prostranství zaplnily stovky stanů těch, kteří protestují proti současnému kapitalismu. Těm, kteří do chrámu směřují jako věřící nebo turisté to nahání až husí kůži. Dá se tu opravdu vydržet prosincový ranní mrazík?

Ve stanech žijí ti, kteří tu už týdny protestují mj. proti bankéřům, jejichž dobře placené finanční operace vedou k ještě hlubší krizi a vše mají nakonec zaplatit ti chudí a méně movití. Městská správa, která spravuje tuto část Londýna, už mnohokrát vyzvala aktivisty, aby místo opustili. Starosti to dělá i těm, kteří spravují katedrálu. Ale co dělat? Už ve středověku byly katedrály místem azylu.

Ve stanech žijí ti, kteří tu už týdny protestují mj. i proti současnému kapitalismu, proti bankéřům, jejichž dobře placené finanční operace vedou k ještě hlubší krizi

FOTO: Peter Kováč, Právo

Zatím výzvy a přesvědčování nepomáhají. A tak tu všichni čekají, že vše vyřeší možná až sníh. Ten pravý, ne ten z výkladních skříní.

FOTO: Peter Kováč, Právo