Svatby na moři nejsou nijak novým ani levným fenoménem, i tak je stále dost nadšenců, kteří chtějí svatební den prožít trochu netradičně. Američané ve snaze vyhnout se nákladným svatbám na honosných lodích proto přišli na levnější řešení, které ani svatbu na vodě nevylučuje.

Plovoucí kaple u floridského pobřeží

FOTO: fotobanka Profimedia

Ve floridském přístavu Sarasota se na vlnách houpe netradiční plovoucí kaple. Uvnitř vypadá docela stejně jako její pevné pevninské "kolegyně", při obřadu vás ale bude oddávat kapitán v námořnické uniformě.

Interiér plovoucí kaple u floridského pobřeží

FOTO: fotobanka Profimedia

Kapitáni Orcy Jerry Fisher a Jill Chandler-Fisher se snaží zajistit párům romantiku na moři, ale i noblesu kostelů. Plovoucí kaple je tak zlatým středem, kdy jste na svaté půdě, ale přitom se houpete na vlnách moře.

"Díky skleněným vitrážím a umělecky zpracovanému stropu se budete cítit jako byste stáli v klasickém kostele. Dovnitř můžete usadit až 100 hostů. Je to zážitek, který si bude pamatovat celá rodina i vaši přátelé," řekl kapitán Jerry Fisher pro server Daily Mail.

Svatební balíčky se pohybují mezi 995 až 2495 americkými dolary (18 905 až 47 405 korun). Plovoucí kaple nabízí také křtiny, křesty, vzpomínkové bohoslužby a další oslavy.

Kaple u australského pobřeží

Na světě plují jen dvě svatební kaple, druhou najdete u australského Zlatého pobřeží. Ceny jsou tu o něco vyšší, svatební balíčky se pohybují od 1200 do 3500 australských dolarů (22 800 až 66 500 korun).

Oproti americké verzi je ale o něco menší, pojme maximálně 65 hostů. Svůj hendikep ale dohání červenými koberci, brkem (kterým se manželé upisují), květinovou výzdobou, půlhodinovou zkouškou, dárkem pro novomanžele a organizátorem celé akce, který se pečlivě stará o hladký průběh celého obřadu.

Video

Plující svatební kaple v Queenslandu u Gold Coast

Zdroj: Youtube.com