Rumunsko-američtí snoubenci Simona Popaová a Arlyn Wood se stali prvními, kteří si pronajali Bran pro svatbu ve stylu hraběte Drákuly.

Hrabě byl přítomný nejen jako zdejší duch, ale také ve skutečné podobě. Ujišťoval hosty, že během noci se nepokusí o únos nevěsty.

Bran

Drákula ujišťoval hosty, že během noci se nepokusí o únos nevěsty.

FOTO: fotobanka Profimedia

Po obřadu čekali na pyšnou nevěstu a ženicha novináři, aby se zeptali, proč si vybrali právě tento hrad. "Líbí se nám jeho bohatá historie, kultura, vazba k americké a evropské literatuře. A navíc je Bran místo, které máme rádi. Už jsme ho v minulosti navštívili," odpověděl novinářům americký vojenský kapitán Arlyn Wood.

Pronájem svatebních prostor na hradě Bran začíná na částce 4000 eur (cca 102 400 korun), dosáhnout ale může až k 18 000 eurům bez DPH (cca 460 tisíc korun).

Hrad Bran, Rumunsko

Hrad Bran, Rumunsko

FOTO: fotobanka Profimedia

Hrad Bran postavili roku 1212 germánští rytíři. Nachází se za městem Bran ve východoevropském Rumunsku. Váže se k němu legenda o Drákulovi, která ze sídla udělala populární turistický cíl. I když zde ve skutečnosti známý hrabě vůbec nežil, i tak Bran navštíví ročně 450 tisíc lidí. Přitahuje je jednoduše jméno Drákuly, jež vyvolává představu krvežíznivého upíra.

Jméno je přitom zcela nevinné: znamená syn Draka. „Drakem“ byl Naražečův otec Vlad II., který přízvisko získal poté, co jej uherský a český král Zikmund Lucemburský jmenoval členem exkluzivního rytířského řádu Draka.

Bran

Turisty přitahuje jméno Drákuly, jež vyvolává představu krvežíznivého upíra, jak ho vylíčil Stoker ve své knize.

FOTO: fotobanka Profimedia