Celkově se ve Vysokých Tatrách v letní sezóně ubytovalo 190 tisíc turistů a nejvyšší slovenské pohoří navštívilo až milión jednodenních návštěvníků. Podnikatelé ve Vysokých Tatrách proto hodnotí letošní letní turistickou sezónu jako úspěšnou. „Hodně pomohl krásný slunečný srpen, kdy se ve Vysokých Tatrách konalo množství zajímavých akcí. Například Medvědích dnů na Hrebienku se zúčastnilo dva tisíce návštěvníků a na Svištích dnech na Štrbském Plese bylo až pět tisíc lidí,“ dodal Chudý.

Rovněž Slovenská agentura pro cestovní ruch mohla konstatovat, že návštěvnost země stoupla o 11,6 procenta na více než 657 tisíc turistů. „Slovenský turismus se konečně vzmáhá. Od vypuknutí krize je to nejvyšší procentuální nárůst,“ uvedla agentura. Na Slovensko přijelo 200 tisíc českých turistů, což je nárůst o 11,1 procenta.

Vyšší návštěvnosti pomohlo mistrovství světa v ledním hokeji, které se v dubnu a květnu konalo v Bratislavě a Košicích. Průměrně však turisté strávili na Slovensku méně než tři dny, a to je určitý pokles.

Propad návštěvnosti zaznamenalo Slovensko po propuknutí hospodářské krize a po zavedení eura, což pobyt turistů ze sousedních zemí prodražilo.