Krušné a naopak i šťastné chvíle ošetřovatelé v letošním roce prožívají také kolem rodinky slonů indických. Nejprve se v zoo na jaře slavilo kvůli dvěma narozeným slůňatům, což se povedlo poprvé v historii českých zahrad.

V červnu se v ostravské zoo narodila trojice tygřích koťat, která dostala jména Elvis, Elton a Eda. Elvis však přežil jen dva měsíce, zadávil se masem.

V červnu se v ostravské zoo narodila trojice tygřích koťat, která dostala jména Elvis, Elton a Eda. Elvis však přežil jen dva měsíce, zadávil se masem.

FOTO: ZOO Ostrava

Menší sloní sameček ale dokázal přežít jen necelé dva měsíce. Radost však zoo dělá druhé slůně pokřtěné Rashmi, tedy Paprsek. Sloní holka se má čile k světu a nyní na slunci prozkoumává sloní výběh a stále se pouští dále od své mámy Johti.

„To je příroda. Slonímu samečkovi selhal oběhový systém, nebyl totiž dostatečně vyvinutý. V přírodě by zřejmě nepřežil ani ty dva měsíce. Co se týká uhynulého tygřího samečka Elvise, tak je to také smutná událost. Ale občas se prostě stane, že když mláďata přecházejí z pití mateřského mléka na masitou potravu, tak to nezvládnou," líčila mluvčí ostravské zoo Šárka Kalousková

Sloní sameček nebyl ani pokřtěný, uhynul zhruba po dvou měsících. Selhal mu oběhový systém.

Sloní sameček nebyl ani pokřtěný, uhynul zhruba po dvou měsících. Selhal mu oběhový systém.

FOTO: ZOO Ostrava

"Ostatní dva tygříci z narozené trojice koťat, Eda a Elton, jsou v pořádku a rychle přibírají,“ řekla Kalousková. Dodala, že v úterý si ale zoo užila radostnou událost na křtinách ročního hrocha obojživelného.

„Dostal jméno Hubert. Zajímavostí je, že den i měsíc jeho narození, tedy 20. červenec, se shoduje s datem narození jeho otce, chovného samce Honzy. Jen je mezi nimi třiačtyřicetiletý rozdíl. A aby toho nebylo málo, tak shodou okolností se křtiny hrošíka v úterý konaly den před 34. narozeninami jeho matky, hrošice Katky,“ vypočítávala Kalousková.

Roční hroší kluk dnes dostal své jméno, je to Hubert.

Roční hroší kluk v úterý dostal své jméno, je to Hubert.

FOTO: ZOO Ostrava

Jméno hrošímu klukovi vybrali kmotři, zástupci firmy Auto Heller, kteří jsou významným sponzorem a dlouholetým partnerem zahrady. Hroši jsou erbovním zvířetem ostravské zoo. Právě letos je kolem těchto zvířat velmi rušno.

Kromě křtin hrošíka Huberta se v březnu otevřel zrekonstruovaný hroší pavilón a počátkem dubna zoo vydala již 5. ročník Evropské plemenné knihy hrocha obojživelného. Kromě toho zhruba před dvěma týdny zahrada odhalila unikátní kostru hrocha.