Bývalá sovětská letadlová loď Kyjev byla v roce 1996 vyřazena ze služby. V tom samém roce byla prodána čínské společnosti a od roku 2004 je součástí vojenského zábavního parku v severočínském Tianjinu, uvedl server Daily Mail.

FOTO: fotobanka Profimedia

Jedna z ložnic v prezidentském apartmá. Dominuje zde bílá barva kůže a stříbrné závěsy.

Jedna z ložnic v prezidentském apartmá. Dominuje zde bílá barva kůže a stříbrné závěsy.

FOTO: fotobanka Profimedia

"Čína dříve nedisponovala letadlovými loděmi. Ale i když nyní jednu máme (Čína spustila svoji první letadlovou loď na zkoušku na moře 10. srpna 2011 - pozn. red. [celá zpráva]), těžko se na její palubu může někdo jen tak podívat. Proto doufáme, že je to pro lidi stále trochu tajemné a zajímavé téma, a proto se přijdou podívat," sdělil pro list South China Morning Post marketingový manažer Liu Chang.

Součástí každého apartmá je i společenská místnost, i zde je vybavení té nejvyšší kvality.

Součástí každého apartmá je i společenská místnost, i zde je vybavení té nejvyšší kvality.

FOTO: fotobanka Profimedia

Designéři se při přestavbě snažili vyvarovat klasického námořního stylu, o to více se pak zaměřili na luxus. Pěti bohatě nazdobeným prezidentským apartmá tak vévodí jen ty nejlepší a přepychové designové kousky.

Se zlatými doplňky se zde rozhodně nešetřilo.

Se zlatými doplňky se zde rozhodně nešetřilo.

FOTO: fotobanka Profimedia

Není proto žádným překvapením, že s nápadem přestavení na netradiční luxusní hotel byly spojeny i nemalé finanční výdaje, zhruba něco kolem 9,6 miliónu liber (cca 265 miliónů korun). Přesná cena za ubytování ještě nebyla stanovena, rozhodně se ale nebude jednat o levnou záležitost.

Video

Letadlová loď Tianjin před přestavbou na hotel

 Zdroj: Youtube.com