Barcelona, Španělsko

Barcelona je nejkosmopolitnější město ve Španělsku a jedním z nejrušnějších přístavů. Restaurace, bary a kluby jsou vždy narvané, stejně tak jako mořská pláž. Řada rušných pláží se táhne od severního přístavu Olímpic. Nejjižnější pláž Platja de la Nova Icária je nejživější. Za ní navazuje Plaça del Campanios, kterou protíná dálnice Avinguda del Litora. Rezivějící stupínky vítězů připomínají námořnické soutěže z roku 1992. Ačkoli jsou barcelonské pláže z větší části umělé, koupe se tu každým rokem asi sedm miliónů turistů.

Ačkoli jsou barcelonské pláže z větší části umělé, koupe se tu každým rokem asi sedm miliónů turistů.

Ačkoli jsou barcelonské pláže z větší části umělé, koupe se tu každým rokem asi sedm miliónů turistů.

FOTO: fotobanka Profimedia

Kapské Město, Jižní Afrika

Krásné, sportovní, s veselým společenským životem, i tak lze ve zkratce charakterizovat Kapské Město. Stejně jako velkolepá Stolová Hora, tak i proslulé pláže jsou turisty vyhledávanými místy. Po celém mořském pobřeží najdete pláže pro každou příležitost. Na západě jsou stylové, kam míří lidé za koktejlovým osvěžením, protipólem je východní pláž Fish Hoek, kam míří za příjemným pískem rodiny a hráči rugby.

Pláž pod Stolovou Horou v Kapském Městě

Pláž pod Stolovou Horou v Kapském Městě

FOTO: fotobanka Profimedia

Rio de Janeiro, Brazílie

Tu pravou sílu Ria de Janeira objevíte, až budete odjíždět. Portugalci tomu říkají saudade - neutuchající stesk při loučení, což je součástí tradiční portugalské hudební kultury. Zdejší nejznámější pláže jsou Copacabana a Ipanema, pokud se vydáte na poloostrov Buzios, potkáte zde těžce pracující rybáře. Právě zde můžete ochutnat tradiční život na brazilských plážích.

Výhled z pohoří Sugarloaf na Rio de Janeiro

Výhled z pohoří Sugarloaf na Rio de Janeiro

FOTO: fotobanka Profimedia

Pláž Ipanema v Rio de Janeiro

Pláž Ipanema v Rio de Janeiru

FOTO: fotobanka Profimedia

Tangier, Maroko

Tangier díky své zvláštní pozici leží téměř na hranici Evropy a Afriky. Najdete ho na severozápadním cípu Afriky. Tangier je mezi cestovateli známý svými plážemi, kde se setkává Atlantik se Středozemním mořem. S nedávným příchodem nového městského guvernéra jsou pláže čistší. Taxikáři jsou zde zdvořilí. Procházky podél mořského pobřeží můžete vystřídat s plážovým volejbalem, nebo se vydat na velbloudech do pouště a pozorovat písečné duny.

Tangier

Tangier

FOTO: fotobanka Profimedia

Sydney, Austrálie

Pláž Bondi v Sydney je rozhodně největší pláží na světě. Zde se oceán střetává se zemí, vlny Pacifiku bobtnají a šumí. Z centra je to nejbližší pláž, má stále dobré houpavé vlny, ideální na surf i vodní bitky. Severní písečné pláže v Sydney lákají na jednodenní výlety. Severně od Manly pokračují fotogenické skalisté pláže, které uzavírá Palm Beach.

Australská pláž Bondi

Australská pláž Bondi

FOTO: fotobanka Profimedia

Valencia, Španělsko

Jedním z nejlepších deseti plážových měst roku 2011 podle Lonely Planet je Valencia. Koketně a sebejistě umístěné město na španělském pobřeží omývané Středozemním mořem. Nabízí spousty možností pro všechny milovníky pláží. Rozprostřít osušku můžete na pláži Playa de la Malvarrosa nebo na sousední Playa de las Arenas, obě lemuje promenáda Padeo Maritimo a karavana restaurací. Nechybí ani bary a diskotéky.

Valencia

Valencia

FOTO: fotobanka Profimedia

Tel Aviv, Izrael

Tel Aviv je opakem Jeruzaléma - moderní hříšné město u moře jako protipól svatého města na kopci. Když je horké počasí, davy obyvatel Tel Avivu se vydají na městské pláže. Smočit se jdou staří i mladí. Pláže jsou zde bezpečné a čisté, vybavené převlékacími kabinkami, sladkovodní sprchy jsou roztroušené po celé délce. Hlavní pláže jsou plné lidí téměř vždy, zvláště o sobotách, kdy jsou nejoblíbenější místa hned plná, proto je lepší si přivstat a dorazit na místo časně z rána.

Tel Aviv

Tel Aviv

FOTO: fotobanka Profimedia

Dubaj, Spojené Arabské Emiráty

Nezáleží na tom, jestli jste posedlí městskou architekturou, patříte k náročné mezinárodní smetánce či cestujete s malými dětmi, v Dubaji se setkávají všechny tyto kategorie. Malý, ale rychle měnící se městský stát patří mezi vysoce turisticky rozvinuté destinace, které nabízí světovou třídu v nakupování i ubytování, ale i restaurace, sport a relaxaci. Během slunečných dnů je ideální zajít na pláž, mezi oblíbené patří Jumeirah a Palm Beach. Lepší hotely vlastní většinu písečných pláží, kde si za opalování musíte zaplatit.

Lepší hotely v Dubaji vlastní většinu písečných pláží, kde si za opalování musíte zaplatit.

Lepší hotely vlastní většinu písečných pláží, kde si za opalování musíte zaplatit.

FOTO: fotobanka Profimedia

Miami, USA

To, co dělá Miami krásné, nejsou jen polonahá těla na plážích, ale i panorama okolí. Každý soused má svůj stereotyp a ostatní tyto pravidla respektují. Na Jižní pláži žijí krásní lidé, ale často pozorují kupící se davy turistů. Na severní pláži v Miami bydlí skuteční lidé. Milovníci windsurfingu by zamířili na pláže Hobie nebo Virginia Key, odkud máte nádherný výhled na všechny Miamské pláže.

Miami Beach

Miami Beach

FOTO: fotobanka Profimedia

Miami Beach

Miami Beach

FOTO: fotobanka Profimedia

Brighton a Hove, Anglie

Brighton je jedním z nejživějších přímořských resortů v Anglii. Cesta sem trvá z Londýna jen hodinu. Prosperující, kosmopolitní město s bohémským duchem je často také spojováno s nevázanou komunitou gayů, početnou skupinou studentů a hippies, stejně jako s tradičními obchůdky s cukrovou vatou. Pláž tvoří oblázky, ale ani to nezastaví davy, které sem míří. Nezáleží na tom, jestli se na pláži během dne opalujete, nebo o půlnoci máte párty. Pobřeží v Brightonu vypadá, že je v provozu nonstop.

Brighton

Brighton

FOTO: fotobanka Profimedia

Brighton

Brighton

FOTO: fotobanka Profimedia