Portál ve městech, která by měla být pro turisty v Evropě nejzajímavější, porovnával ceny ubytování v hostelech a hotelech, nebo jídla a pití v levných restauracích. Zjišťoval také, kolik stojí jízdenky na městskou hromadnou dopravu a vstupenky do památek.

V Praze jsou nyní podle priceoftravel.com ceny jen o něco nižší než v Berlíně, výjimkou je ale pivo. "Jedno z nejlepších piv na světě už sice není tak levné jako dřív, ale stále se v porovnání s jinými místy dá koupit za skvělou cenu," doporučuje portál "baťůžkářům". Denní rozpočet, se kterým by cestovatelé měli v Praze vyžít, vyčíslil server na 40,21 dolaru (zhruba 718 Kč).

 V Krakově si vystačíte s 474 korunami na jeden den.

FOTO: fotobanka Profimedia

V Krakově, kterému na žebříčku patří první místo, jim stačí jen 26,55 dolaru (474 korun) na den. Toto jihopolské město sice návštěvníkům podle priceoftravel.com nemusí připadat tak krásné jako Praha, ale jeho výhodou je to, že v něm na rozdíl od české metropole nejsou davy turistů, panuje v něm klid a nižší ceny.

Budapešť

Budapešť

FOTO: fotobanka Profimedia

I ti turisté, kteří mají poměrně hluboko do kapsy, si mohou dovolit koupit vstupenky na prohlídku nejdůležitějších památek, jako je například královský hrad Wawel. Dospělý za prohlídku komnat, ve kterých dříve přebývali polští králové, zaplatí 17 zlotých (105 Kč).

Mešita sv. Sophie v Istanbulu

Mešita sv. Sophie v Istanbulu

FOTO: fotobanka Profimedia

Budapešť priceoftravel.com chválí za to, že na rozdíl od Prahy tamní ceny ještě neodpovídají oblibě, jaké se toto město u turistů ze zahraničí v posledních letech těší.