Jen do Špindlerova Mlýna si v sobotu i v neděli našlo cestu každý den kolem 5000 lidí. Zhruba 2000 lyžařů se každý víkendový den prohánělo po sjezdovkách v Peci pod Sněžkou.

Lyžaři zaplnili také Jizerské hory. Na návštěvnosti se tam kromě rekreantů z jiných krajů pozitivně projevily školní prázdniny na Semilsku, Liberecku a Jablonecku. Zimní prázdniny začaly i v Nizozemsku, takže na české sjezdovky vyrazili ve větších počtech rovněž turisté z této země.

Rekordní návštěvnost zaznamenaly v sobotu svahy na Bukové hoře v Orlických horách, kde byl připraven sportovně laděný i zábavný program pro celou rodinu. "V neděli to již bylo průměrné, na sjezdovce Mlýnický dvůr bylo kolem 1000 lidí, slušná byla návštěvnost i v Čenkovicích," uvedl mluvčí Skiregionu Buková hora Radek Procházka.

V Karlovarském kraji fungovaly o víkendu všechny vleky, sjezdovky ve skiareálech byly dobře upravené. V oblasti bylo o víkendu hodně německých dětí, které budou mít prázdniny i příští týden. V sobotu přijeli nizozemští turisté, kteří v Krušných horách zůstávají.

"Čekání na vlecích ale bylo minimální, i když tu bylo velmi živo," řekla Alena Řehořová z infocentra Boží Dar. Na Božím Daru je kolem 40 centimetrů sněhu, na Klínovci až jeden metr. V oblasti napadly dva centimetry nového sněhu. "Všechny areály byly v provozu, v sobotu se upravily běžecké tratě. V neděli vysvitlo sluníčko, takže pohoda," dodala Řehořová.

Dobré podmínky pro lyžování nabídly o víkendu i lyžařské areály na Šumavě. Spokojeni s návštěvností byli třeba ve skiareálu na Lipně. Mrazy umožňují zasněžovat, a vytvořit tak zásoby sněhu, uvedla Eva Študlarová ze společnosti Lipno Servis. Na Špičáku je na sjezdovkách 80 centimetrů sněhu. V provozu jsou všechny vleky, sjezdovky jsou zasněžovány. Zavřena je pouze sjezdovka Šance ve střední části, kde je málo sněhu.

Areály v Beskydech zaznamenaly o víkendu většinou průměrnou návštěvnost. Ve větších střediscích chtějí lyžovat minimálně do konce března. "V neděli u nás byla určitě větší návštěvnost než v sobotu, kdy nebyla ani podprůměrná, protože byla inverze. Na to, že je sezóna v plném proudu, jsme však čekali ještě větší. Podmínky na lyžování jsou ideální, teplota kolem minus šesti stupňů, sjezdovky kvalitně připravené," uvedl provozovatel Skiareálu Mosty u Jablunkova Alois Martynek.

Mírně nadprůměrnou návštěvnost hlásí provozovatelé v Jeseníkách. Na své si v nejvyšších moravskoslezských horách přišli vyznavači sjezdového i běžeckého lyžování. Na nezájem lyžařů si nestěžoval ani například majitel střediska Proskil v Branné na Šumpersku Rostislav Procházka. "V sobotu byla návštěvnost sice o něco slabší, nedělní už ale byla super," uvedl.

Spokojeni jsou i provozovatelé středočeských zimních areálů, kam v sobotu a neděli zamířily tisíce lyžařů. Plno bylo zejména v největším středisku Ski Relax Monínec u Sedlce-Prčice. Lyžuje se například také ve Zlínském kraji, návštěvy jsou tam průměrné.