Při slavnostním otevírání Atmosféry, která se nachází na 122. podlaží mrakodrapu Burdž Chalífa, bylo do vzduchu vypuštěno více než 400 balónů. Restaurace nabízí 180stupňový výhled na panorama Dubaje a měla by se zaměřovat hlavně na podnikatele.

Designér Atmosféry Adam Tihany říká, že chtěl vytvořit interiér ve stylu luxusní jachty na nebi, která vezme zákazníky do nebeských výšin.

"Cítíte se tak, jako byste byli na výletě do vesmíru, ale stále sedíte na něčem, co je pevně přitahováno zemskou přitažlivostí," vysvětlil Tihany. Dobrá viditelnost skrz skleněná okna vytváří u zákazníků pocit, jako by nad městem plavali.

Bezpečná jeskyně

"Řadu lidí provázely obavy. Budou se cítit komfortně v takové výšce? A co když se budou bát? Proto jsem se rozhodl vytvořit velmi krásnou a prostornou jeskyni, ve které se budou cítit bezpečně, luxusně a elegantně.

Prostor je vytvořený tak, abyste si mohli nerušeně užívat výhledu a nebojovali se strachem z výšky," řekl Tihany.

Základ tvoří čerstvé mořské plody

Jak uvedl šéfkuchař Atmosféry Dwayne Cheer, místní menu není jen dobré, ale jednoduše vynikající, tak jak očekáváte od restaurace, která sídlí ve stejné budově jako hotel Armani a luxusní rezidence Burdž Chalífa.

"Menu se řídí sezónní nabídkou. Používáme dostupné mořské plody, které tvoří základ naší kuchyně. Pokud si vytvoříte dobrý základ, nemůžete selhat," dodal Cheer, který pochází z Nového Zélandu.

Průměrná cena předkrmů v Atmosféře se pohybuje okolo 50 dolarů (900 korun), hlavní jídlo vyjde na více než 90 dolarů (1620 korun).