Dlouhé sjezdovky a panoráma hor připomínají téměř alpské vrcholky. Nejdelší sjezdovkou, kterou se v Jasné chlubí, je trať Chopok–Dereše–Krupová dlouhá 3,6 kilometru.

Na společný skipas fungují a jsou také sjezdovkami a vleky snadno propojena střediska Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Donovaly, Veľká Rača a Jasná Nízké Tatry. V areálu s 85 kilometry sjezdovek, z nichž velká část je uměle zasněžována, není problém se při horší orientaci ztratit.

FOTO: fotobanka Profimedia

Lyžařské terény na jižní straně Chopku lákají především požitkáře adrenalinové jízdy, kteří sem míří za freeride zónou. Pro snowboardisty je pak snowpark na severní straně, kde nabízejí lekce pro jednotlivce i skupiny. Na severním svahu je modrá sjezdovka populární hlavně u rodin s dětmi díky pozvolnému klesání a dostatečné šířce.

Nároční lyžaři si mohou zaplatit VIP službu, což v sobě skrývá přednost ve frontách na lanovku a profesionálního lyžařského instruktora. Zájemce provede instruktor po skrytých freeridových zónách a navíc jim pomůže zdokonalit lyžařský styl.

Sjezdovka Lukova v Jasné

Sjezdovka Lukova v Jasné

FOTO: fotobanka Profimedia

Nejmenší lyžaři se vydovádějí v zábavním parku Maxiland na Bielé Púti, kde se naučí lyžovat pod dohledem odborných instruktorů. Pokročilejší děti vezměte na vleky Lúčky, Brhliská, Otupné nebo na kabinkovou lanovku Grand – Brhliská. Dospělí lyžaři pak ocení červené tratě okolo vleků Luková a Zahrádky. Zkušenější by si měli vyzkoušet černou sedmičku – Majstrovská.

Relax v akvaparku

Po náročném lyžování či horských procházkách si tělo přímo říká o relaxaci. Moudré lyžařské pravidlo praví, že by sportovci měli třetí den lyžování odpočívat. Páru, perličkové koupele a 29 tobogánů najdete v největším slovenském akvaparku Tatralandia. Během zimního nečasu jsou nejlákavější bazény s 37 a 38 °C, které jsou opravdu dost veliké, vejde se do nich najednou celá rodina. Po stranách pak přijdou vhod perličková lehátka.

Páru, perličkové koupele, tobogány a jiné atrakce najdete v akvaparku Tatralandia.

Páru, perličkové koupele, tobogány a jiné atrakce najdete v akvaparku Tatralandia.

FOTO: ČTK

Děti si nejvíce užijí pravděpodobně při sjíždění tobogánů na nafukovacích člunech, na které se lehce vejdou dvě osoby. Výhodou parku je liptovská voda, která blahodárně působí na pohybové a dýchací ústrojí. Součástí akvaparku je také centrum relaxačních procedur, bowling, překážková lezecká dráha, 5D kino a další atrakce. Lehce tu strávíte celý den. Pokud by se vám odtud nechtělo, můžete se zde i ubytovat.

I v Jasné snadno zkombinujete lyžování a vodní radovánky, za kterými se můžete vydat do blízkých lázní Bešeňová.