„Mohu se samozřejmě mýlit, ale dala bych ruku do ohně za Malajsii,“ svěřila se televizi Sky News Joan Trushamanová (29), velmi blízká kamarádka Kate z party, která si říká gang čtyř. Protože Joan a další dvě dívky z „gangu“ už v této okouzlující zemi jihovýchodní Asie pobývaly, zdá se, že teď došla řada na Kate.

Princ William a jeho nastávající Kate Middletonová v objetí na oficiální fotografii vydané Williamovou kanceláří pro kontakt s tiskem. Snímek pořídil módní fotograf Mario Testino devět dní po oznámení.

Princ William a jeho nastávající Kate Middletonová v objetí na oficiální fotografii vydané Williamovou kanceláří pro kontakt s tiskem. Snímek pořídil módní fotograf Mario Testino devět dní po oznámení, že se princ a jeho přítelkyně po osmileté známosti zasnoubili.

FOTO: ČTK/AP

„Ne nadarmo si malajské souostroví Langkawi vydobylo pověst ráje pro novomanžele,“ směje se Joan. Kromě úžasných, sluncem hýčkaných pláží, tyrkysově modré vody a špičkových letovisek jako The Datai a The Andaman si podle ní William s Kate nenechají ujít mořský park Pulau Payar asi dvacet kilometrů jižně od Langkawi.

Ne nadarmo si malajské souostroví Langkawi vydobylo pověst ráje pro novomanžele.

FOTO: www.virtualmalaysia.com

„Potápěči o něm hovoří jen v superlativech a William v sobě nezapře milovníka podmořského světa, takže je to jasné,“ vypočítává Joan další důvod, proč si vsadila na Malajsii.

Pralesy, formule 1 i orangutani

Malajsie se svými dlouhými plážemi, deštnými pralesy, jedinečným koktejlem kultur – malajské, čínské, indické a řady etnických skupin – a náboženství se v posledních letech vyšvihla mezi šlágry nejen mezi mladými Brity.

Stačí nahlédnout do statistiky: za prvních devět měsíců letošního roku si do ní našlo cestu 18,2 miliónu zahraničních turistů, což znamená navzdory světové ekonomické krizi nárůst o pět procent v porovnání s loňskem.

Pláže, slunce, nádherné moře. potápění a odpočinek – takové je malajské Langkawi.

Pláže, slunce, nádherné moře, potápění a odpočinek – takové je malajské Langkawi.

FOTO: www.virtualmalaysia.com

„Hosté oceňují především nádhernou přírodu a možnost poznat několik asijských kultur v jediné zemi,“ upozornila na tiskové konferenci malajská ministryně turistiky Dato Sri Dr. Ng Yen Yenová. Loni si za mrakodrapy Petronas Twin Towers v Kuala-Lumpuru, Grand Prix formule 1 na okruhu Sepang International Circiut, ale i do hluboké džungle, za orangutany, golfem, potápěním a skvělou kuchyní našlo cestu 6774 návštěvníků z České republiky.