Expozice Etiopie vyrostla na jednom z posledních volných míst areálu zoo, v africké oblasti ve svahu, který shora lemuje výběh pro žirafy. Z dřevěné lávky nad umělou řekou se otevírá nejen výhled do údolí, kde mají výběh sloni a odkud se občas ozve zařvání lva, ale i na část domorodé vesnice.

U blízké chýše pak objevíte nejen pobíhající africká domácí zvířata, ale také nářadí a různé další domácí potřeby a nástroje, které pro zoo vyrobili příslušníci etiopského kmene Konso.

Nedaleké výběhy obývají kromě atraktivních paviánů, kteří jsou k vidění jen ve dvou desítkách zoo na světě, také damani skalní, což jsou příbuzní slonů. Dolní části dominuje největší ptačí voliéra s ocelovou sítí v zemi.

Nejnavštěvovanější na celé Moravě

Zoologická zahrada Zlín je už řadu let nejnavštěvovanějším turistickým cílem celé Moravy. V rámci České republiky zoo loni obsadila osmou příčku. Kdo ji v poslední době navštívil, její popularitě se nediví. Během let se proměnila v moderní areál, v němž klece a zastaralé výběhy nahradily vzdušné expozice uprostřed úhledného bioparku.

Zoo je rozdělena do zoogeografických oblastí, takže návštěvníci během jediného dne „procestují“ všechny kontinenty. Ve snaze co nejvěrněji napodobit původní domovinu žijí mnohá zvířata společně v jednom výběhu, tak jako ve volné přírodě.

K největším lákadlům zoo patří nedávno otevřená tropická hala Yucatan, kde se v chladných podzimních dnech příjemně zahřejete. Obří skleník plný bujné vegetace a volně poletujících ptáků napodobuje život v tropickém deštném lese a přibližuje i dávnou civilizaci Mayů.

Akční podívaná vás čeká u blízké expozice hravých lachtanů, velké popularitě se těší tučňáci nebo třeba žirafy, jimž se díky dvouposchoďově řešenému pavilónu můžete podívat do očí.

Mírné mrazení v zádech (ovšem s vědomím naprosté bezpečnosti) zažijete v africké expozici s ohradou slonů a výběhem lvů, kde vás od zvířat dělí jen soustava vodních ploch a příkopů. Chloubou zoo je i jediná průchozí voliéra pro supy a mangusty v Evropě či zámecký park plný vzácných a starých stromů.

Část areálu, v údolí u oblasti Amazonie, je vyhrazena dětským atrakcím. Zatímco rodiče si chvíli odpočinou u kávy, děti se vyřádí na dřevěných hradech, prolézačkách a trampolínách nebo se mohou svézt na poníkovi a velbloudovi.

V lesíku nad průlezkami se navíc ukrývá loňská novinka – dětské lanové centrum. Pokud se děti, znavené poznávací procházkou po areálu zoo, následným řáděním na atrakcích definitivně vyčerpají, nahoru k východu je můžete svézt výletním vláčkem.

Letošní přírůstky
Řady chovaných zvířat v zoo se stále rozšiřují, jen letos se jich nově narodilo již přes sto. Jedním z posledních přírůstků je sameček vzácné jihoamerické lamy vikuně, narozený v polovině srpna. Ve výběhu žiraf jsou k vidění hned dva letošní přírůstky – sameček Balogun, který přišel na svět v květnu, a “červencová” samička Layla.