Zima se vrací a v tyrolských Alpách, na horských chatách i na sjezdovkách chystají zahájení nové sezóny.

XXL na Arlbergu

Kolébka lyžařského sportu startuje do nové sezóny 26. listopadu. Slavit se bude celý víkend velkým XXL testem lyží, snowboardů a telemarku u lanovky Galzigbahn. V sobotu, 27. listopadu, se navíc bude konat pravděpodobně nejdelší obří slalom na světě.

Tento XXL-slalom, který měl svou premiéru v roce 2007 ve středisku St. Anton am Arlberg, je dlouhý tři kilometry. Od startu na Kapallu až do cílového stadiónu je nastavěno 140 branek.

Kolébka lyžařského sportu startuje do nové sezóny 26. listopadu. Slavit se bude celý víkend velkým XXL testem lyží, snowboardů a telemarku u lanovky Galzigbahn.

Kolébka lyžařského sportu startuje do nové sezóny 26. listopadu. Slavit se bude celý víkend velkým XXL testem lyží, snowboardů a telemarku u lanovky Galzigbahn.

FOTO: Bohuslav Borovička, Právo

Oktoberfest na ledovci

„Je naraženo“, zazní na začátek této zimní sezóny na Stubaiském ledovci: Nejvyšší lyžařský Oktoberfest na světě v nadmořské výšce 2900 metrů chystá spoustu „bílé pěny“.

O víkendu 22.–24. října se bude konat premiéra Moreboards Stubai. Po tyto tři dny bude možné otestovat vybavení těch nejlepších značek, sledovat umění profesionálů, zúčastnit se menších soutěží a hlavně velkých párty.

Tradičně se bude od 4. do 7. listopadu konat již 23. ročník SportScheck Testivalu. Tento největší test materiálu v Alpách nabídne více než 3500 výrobků předních značek zimních sportů. Kromě toho čeká návštěvníky také možnost vyzkoušet si kurz lyžování, lavinový kurz i příjemné apres ski.

Podrobné informace o zimní nabídce Tyrolska: www.tyrolsko.cz