Záchody od Hundertwassera na Novém Zélandu

Neexistují barevnější záchody než ty od Hundertwassera na Novém Zélandu. Od ostatních depresivních záchodů se liší pestrými barvami, od tyrkysové v barvách moře až po zelenkavou místních pralesů.

Roku 1997 je nechal postavit architekt Freidensreich Hundertwasser. Celá stavba připomíná zkosený chrám s mozaikami. I sloupy a kachlové stěny s barevnými láhvemi jsou trochu zkosené. Architekt vysvětluje svoji vizi tím, že záchod je běžné místo pro rozjímání, proto vytvořil toalety jako chrám.

Stylově nápadité a ekologicky šetrné záchody mají doškovou střechu, obnovitelné cihly i živé stromy. Najdete je ve městě Kawakawa, ve státě Paihia.

Vyjíždějící záchody Urilift v Evropě

Moderní vyjíždějící záchody Urilift najdete v Londýně u stanice Cambridge Circus, blízko u Rembrandtplein  v Amsterdamu a v Belfastu na náměstí Shaftesbury. Nerezové válce Urilift jsou řešením proti bezohledným mužským návykům. Schránky jsou lepším řešením než klasické staré otevřené záchody, navíc jsou daleko snazším cílem.

Video

Urilift

 

Záchody Charmin v New Yorku

New York je proslavený zatuchlými, depresivními veřejnými záchody v metru. Ale každý rok zpříjemňují newyorčanům vánoční svátky speciální záchody, které fungují od dne Díkuvzdání až do Nového roku. Vždy jsou tematicky laděné, naposledy byly ve stylu Zimní pohádkové říše.

Na čistotě a plném zásobníku toaletního papíru se podílí hlavní sponzorská firma, podle které nesou záchody svůj název. Navíc jsou toalety vybavené i dobíjecí stanicí, kde si zájemci mohou dobít mobilní telefony. Pro děti je připravený hrací koutek, parket pro tancování i místnost s plochými televizory, na kterých běží pohádky.

Veřejné záchody Charmin v New Yorku

Veřejné záchody Charmin v New Yorku

FOTO: fotobanka Profimedia

Záchody JC Decaux v Paříži

Paříž, město módy a moderního designu, se pyšní designovaným veřejnými záchody v Decaux od Patricka Jouina. Nově navržené kabinky jsou prostorné a vládne zde minimalistický styl, který se hodí k tlumené šedivé a zelené barvě. Navíc je každý záchod samočistící. Koncem roku by mělo být instalováno dalších 400 veřejných záchodů.

Ilustrační fotografie veřejných toalet v Paříži

Ilustrační fotografie veřejných toalet v Paříži

FOTO: fotobanka Profimedia

Záchody v obchodním domě Daimaru v Tokiu

Výjimečnost veřejných záchodů v obchodním domě Daimaru jim dodává výhled do ulic. Prosklené stěny vytváří nevšední zážitek, kdy můžete pozorovat dění venku. Elektronické ovládání nejen otvírá a zavírá dveře, můžete si zde i nastavit teplotu sedátka či pustit příjemnou hudbu nebo zurčení potůčku, pro případ, že byste se cítili nesví z výhledu na ulici.

Prosklené nákupní středisko Daimaru v Tokiu

FOTO: fotobanka Profimedia