Kromě starověkých pyramid láká Egypt na potápění a šnorchlování. Průzračné moře a pestrobarevné ryby si získají každého. V zálivu Sahl Hasheesh najdete od všeho kousek.

Design celého resortu se ponese v duchu egyptské historie. Převládat bude zlatá barva - barva faraónů a luxusu. Možná si budete připadat jako Alenka v říši divů nebo jako v pohádce 1000 a jedné noci. Na ploše čtyř tisíc hektarů vznikne do dvou let komplex se stovkami hotelů, obchodních center, zábavních středisek i golfová hřiště.

Možná si budete připadat jako Alenka v říši divů nebo v pohádce 1000 a jedné noci. Záliv nabízí krásné podmořské výhledy pro potápění i šnorchlování.

 FOTO: fotobanka Profimedia

V současnosti je už část komplexu v provozu. V letovisku Sahl Hasheesh je k dispozici asi 1600 pokojů a 700 apartmánů. Další část resortu by měla být otevřena koncem roku 2010.

Záměrem designérské společnosti WATG bylo vytvořit světový sjednocený resort, který by se stal největším v Egyptě. Místní úřady si slibují, že nově otevřené letovisko přispěje k rozvoji infrastruktury a obyvatelům zabezpečí nové možnosti zaměstnání.

Přečtěte si také

Proč navštívit řecký ostrov Zakyntos?

Třetí největší z jónských ostrovů je zároveň ostrovem s největším počtem slunečných dnů v Řecku. To je ale pouze jeden z důvodů, proč patří Zakyntos mezi nejoblíbenější prázdninové oblasti ve Středomoří. Které jsou ty další?

Více se dočtete ve Víkendu, páteční příloze deníku Právo.