Pláž Phra Nang, ostrov Railay, Thajsko

Pláž Phra Nang láká nejen na koupání, ale také na horolezecké lahůdky. Stovky náročných lezeckých vápencových stěn se tyčí hned nad pláží - sen každého horolezce. Phra Nang je lemovaná krápníkovými útesy a nabízí krásný výhled na masivní struktury. Pláž je přístupná pouze lodí z městečka Krabi nebo pláže Ao Nang.

Pláž Phra Nang v Thajsku

Pláž Phra Nang v Thajsku

FOTO: fotobanka Profimedia

Tanjung Rhu, Langkawi, Malajsie

Souostroví Langkawi v Malajsii bojuje o přední místo v žebříčku nejlepších jihovýchodních resortů. Nejproslulejší pláží je Pantai Cenang, ale krásnější a klidnější atmosféra vládne na pláži Tanjung Rhu. Asi tři kilometry odsud se nachází starověké vápencové jeskyně s bujnou vegetací a vlnícími se potoky.

Video

Pláž Langkawi v Malajsii

Zdroj: youtube.com

Bai Dai Beach, ostrov Phu Quoc, Vietnam

Phu Quoc je považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů ve Vietnamu. Na pláži Bai Dai si sednete a pozorujete bílý písek táhnoucí se daleko až k obzoru. Pokud nepadnete do zajetí kouzelné pláže, zbude vám čas podívat se také na ostrov.

Pláž Bai Dai na Vietnamském ostrově Phu Quoc

Pláž Bai Dai na Vietnamském ostrově Phu Quoc

FOTO: fotobanka Profimedia

Pláž Ta Pho na ostrově Koh Kood, Thajsko

Thajský Koh Kood patří mezi jedno z mála míst, kde mohou lidé žít podle legendy bez práce v exotickém ráji. Koh Kood má hned několik předpokladů - kokosové plantáže, deštný prales, rybářskou vesnici, počet obyvatel nižší než dva tisíce a pěkná místa pro potápění. Hvězdou ostrova je neposkvrněná pláž Ta Pho lemovaná kokosovými palmami.

 

Pláž Ta Pho v Thajsku

FOTO: fotobanka Profimedia

Souostroví Bacuit, Filipíny

Filipínské souostroví Bacuit se skládá ze 45 ostrůvků a je považováno za geologický zázrak. Nádherné útesy a senzační vápencové skály vytváří fotogenické scenérie. Nejoblíbenější pláže se nacházejí na ostrůvku Cadlao. Nechybí ani sportovní aktivity jako jízda na kajaku, šnorchlování, potápění, pěší turistika i horolezectví.

Video

Souostroví Bacuit, Filipíny

 Zdroj: youtube.com

Pláž Patnem ve státě Goa, Indie

Většina turistů zná indické pláže Anjuna v kraji Goa hlavně z 60. let, z období hippies. Tato pláž přetéká lidmi, proto je lepší vydat se na menší a krásnější pláž Patnem, která je od Anjuny co by kamenem dohodil. Ubytování v chýších je tu levnější a navíc si tu vychutnáte západy slunce osamotě.

Pláž Patnem v Indickém státě Goa

Pláž Patnem ve státě Goa, Indie

FOTO: fotobanka Profimedia

Ostrov Havelock, Andamanské ostrovy v Indii

Idylický ostrov Havelock patří mezi nejnavštěvovanější zastávku na Andamanských ostrovech. Ale v porovnání s Thajskem je počet návštěvníků menší. Ostrov působí na první pohled trochu drsně. Staré autobusy, které tu zajišťují dopravu, vypadají jako by se měly na místě rozpadnout. Místní obyvatelé působí poněkud odtažitě. Na ostrově se nenachází žádné turistické letovisko.

Pláž na ostrově Havelock v Indii

Pláž na ostrově Havelock v Indii

FOTO: fotobanka Profimedia

Sipadan, Malajsie

Pokud by se hlasovalo o nejkrásnější asijskou potápěčskou destinaci, Sipadan by byl jasným favoritem na vítěze. Bujné korály, pestrobarevný mořský ekosystém, zelené želvy a útes se žraloky vytváří opravdový potápěčský ráj.

Pláž Sipadan v Malajsii

Pláž Sipadan v Malajsii

FOTO: fotobanka Profimedia

Hikkaduwa, Srí Lanka

Pláž Hikkaduwa na Srí Lance je mekkou surfařů. Pod nejoblíbenější srílanskou pláží navíc najdete v moři tucty korálů, které hojně obdivují návštěvníci při šnorchlování.

Pláž Hikkaduwa na Srí Lance

Pláž Hikkaduwa na Srí Lance

FOTO: fotobanka Profimedia

Pláž Mui Ne, Vietnam

Vietnam je právem označovaný za adrenalinové sedmé nebe. Vyznavači adrenalinových sportů by neměli minout pláž Mui Ne. Při kite-surfingu a windsurfingu nedají dopustit na modré nebe a silný vítr.

Video

Pláž Mui Ne ve Vietnamu

Zdroj: youtube.com

Beidaihe, Čína

Několik hodin od Pekingu leží  mezi horními společenskými vrstvami oblíbená pláž Beidaihe. Popularitu mezi politiky dokládají honosné vily rozeseté podél pláže. Beidaihe hojně využívají ruští turisté, připomínají si tak rusko-čínské vztahy.

Pláž Beidaihe v Číně

Pláž Beidaihe v Číně

FOTO: fotobanka Profimedia

Pláž Om, Gorkana, Indie

Gorkana se řadí mezi nejposvátnější indická místa, patří mezi hlavní zastávky hinduistických poutníků. Pláž Om není jen rekreačním místem, ukazuje také tradiční hinduistické náboženství. Název pochází z hinduistického symbolu pro mír a jednotu. Skalnatý záliv obklopují zelené kopce a kokosové palmy.

Pláž Om v Indii

Pláž Om v Indii

FOTO: fotobanka Profimedia

Pláž Haad Rin, Ko Pha Ngan, Thajsko

Thajská pláž Haad Rin na ostrově Ko Pha Ngan je proslulá půlnočními večírky. Každý měsíc za úplňku se tu sejde okolo tisíce lidí, nejčastěji sem přijíždějí Australané. Kromě nádherné přírody je láká levný alkohol, skvělé jídlo a přátelští mladí lidé.

Pláž Haad Rin v Thajsku

Pláž Haad Rin v Thajsku

FOTO: fotobanka Profimedia

Bílá pláž, Borocay, Filipíny

Na Bílou pláž ostrova Borocay se pomalu vkrádá turistický ruch. Objevují se tu luxusní hotely ale i obchody s kýčovitými suvenýry. I přesto západ slunce nad mořem na Borocay představuje nezapomenutelný zážitek.

Bílá pláž na Filipínách

Bílá pláž na Filipínách

FOTO: fotobanka Profimedia