Ráno začíná v sedm hodin budíčkem, v každém patře se z reproduktorů rozezní budovatelské písně. Před hotelem už čeká sportovní referent na ostatní, aby mohli začít den pěkně s rozcvičkou.

Přes den se pořádají brigády nebo se jezdí na výlety do Popradu, Tatranské Lomnice, na Štrbské a Skalnaté pleso, do Červeného kláštera, na Spiš - spišský okruh, do Polska, Pienny a Kežmarku. Odvážnější mohou splavovat na vorech Dunajec.

Na každý večer je pro hosty připraven společný program. Nechybí seznamovací večírek, přednáška člena horské služby Edy Česrnického a také se promítají filmy jako Anděl na horách, Dovolená s Andělem nebo Homolka a Tobolka.

Hotelem znějí známé písně, ale i místní hymna, kterou se účastníci učí během pobytu. Od půl osmé do osmi se hrají v místním rozhlasu písničky na přání. Sportovci ocení lekce jógy.

Trampské duše zavzpomínají u opékání špekáčků. Nadšenci průvodů se budou moci během jarních pobytů vydat do těch prvomájových. Na podzim je připravena pravá tatranská zabijačka. Hosté se nemusí o nic starat, od toho tu mají sportovního a kulturního referenta.

Ubytování s polopenzí vyjde na 4690 Kč pro dospělého (od 15 let) a 3990 Kč zaplatí senioři nad 50 let. Děti do pěti let jsou zdarma, jinak zaplatí 2990 Kč.

Pobyty v duchu ROH probíhají v dvouhvězdičkovém hotelu Morava už od roku 2007. Letos na zájezdy ROH připadají už jen dva termíny v září, a to 11. až 18.9. a 18. až 25. 9. 2010.  Pobyty bývají dopředu vyprodané. Jezdí sem lidé z celé České republiky.