Přístav se nachází deset minut pěší chůze od Monastiru, většího města, kam se létá i z Prahy. Hned vedle přístavu leží písčité pláže. Mezi nejvyhlášenější patří pláž Skanes a Dkhila.

V přístavu nechybí ani pirátská loď.

V přístavu nechybí ani pirátská loď.

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Nejlepší je si půjčit auto hned na letišti, popřípadě se domluvit, aby na vás auto na letišti čekalo, budete tak mít možnost podívat se i po okolí. Podél pobřeží je hned několik míst, která stojí za to vidět.

Kartágo

Kartágo

FOTO: fotobanka Profimedia

Pokud se vydáte do Tunisu, počítejte s asi tří a půl hodinovou cestou. Hlavní město vás odmění slavnými památkami jako je Kartágo nebo Sidi Bou Said, kde se natáčela Angelika.

Léčebné procedury s mořskou vodou, tzv. thalassoterapie, jsou nejvyhlášenější v Hammametu. Na tuto tradiční terapii narazíte ale i v mnoha jiných městech.

Ve všech větších městech mají staré město, kterému říkají Medina. Zde najdete tradiční obchůdky s koberci, kořením, šperky ale i vetešnictví.

Medina v Tunisu

Střecha obchůdku v Medině v hlavním městě Tunisu

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Modrobílý přístav

V areálu přístavu v Monastiru mají návštěvníci možnost zajít do restaurace nebo nakoupit v malém obchůdku s regulovanými cenami. Pokoje mají plně vybavenou kuchyň, není tedy potřeba posedávat každý večer v restauraci. Můžete si připravit doma jídlo a sníst si ho pak v klidu na terase vašeho apartmánu.

Modrobílý přístav nabízí apartmány pro páry až po osmičlenné rodiny či skupiny. Pár zaplatí za studio mimo hlavní sezónu 812 korun (58 dinárů). V hlavní sezóně stejné studio pronajmete za 1722 korun (123 dinárů). Více najdete na stránkách www.marinamonastir.com.