"Dnes je krásné slunečné počasí. Kdo vyrazí na hřebeny, neprohloupí," řekla pracovnice lanovky. Zájem o lanovku byl mezi turisty i o velikonočních svátcích. "V neděli jsme vyvezli asi 300 lidí. V pondělí, kdy již bylo horší počasí, jich bylo asi 130," řekla.

Současná šedesátiletá lanovka možná doslouží už za dva roky.

Lanová dráha na Sněžku funguje od roku 1949, kdy bylo možné vyjet pouze na Růžovou horu, o rok později vedla dráha až na vrchol.

FOTO: Vladislav Prouza, Právo

Opět se lanovka rozjede 1. května a její provozní doba bude od 08:00 do 19:00. Ceny jízdného zůstanou stejné jako dosud, kdy dospělí platí za jízdu až na vrchol 180 korun a dítě do deseti let 90 korun.

Lanová dráha na Sněžku funguje od roku 1949, kdy bylo možné vyjet pouze na Růžovou horu, o rok později vedla dráha až na vrchol. Jízda z dolní stanice, která leží v nadmořské výšce 890 metrů, do horní stanice v 1594 metrech trvá zhruba 25 minut.

FOTO: Jaroslav Soukup, Novinky

Ročně služeb lanovky využije kolem 200 000 turistů, z toho zhruba polovina se nechá vyvézt až na Sněžku. Radnice v Peci nyní plánuje výstavbu nové lanovky za více než 300 miliónů korun.