„Tato výstava je zábavná, hravá a barevná, ale hlavně výchovná. Lidé, kteří odtud odejdou budou vědět víc o tom, jak chránit sebe a své blízké," popisuje výstavu Sarah Forbesová, kurátorka výstavy.

Návštěvníci výstavy se dozví, jak se prezervativy dělají či testují. Poznají různé neuvěřitelné materiály: od kousků plátna po zvířecí střívka, rybí blány, gumu, latex až po dnešní polyuretan.

Vtipné obaly na kondomy

"Velcí designéři jako například Marc Jacobs propůjčili jména obalům na kondomy. Mohou být hravé, vtipné, či politicky laděné. V muzeu jsou k vidění například Obamovy kondomy," dodává Forbesová.

Muzeum sexu na Manhattanu je otevřeno od 11 do 18.30 hodin kromě soboty, kdy se zavírá až ve 20 hodin. Nachází se na 233 Páté evenue a přístupné je pouze osobám starším 18 let. Vstupné je 276 korun, pro studenty a seniory pak 256 korun.

Přečtěte si také:

Dolomity na dosah ruky

Stačí tu jen natáhnout ruku před sebe a dotknout se hor. Slunce na nich ukazuje svou sílu. Skiareál Passo Role v italské provincii Trentino je ideální pro rodiny s nejmenšími dětmi a teenagery milující adrenalinovou jízdu.

Více se dočtete ve Víkendu, páteční příloze deníku Právo.