Výborné podmínky jsou po bohaté sněhové nadílce na jihočeských pláních. Dostatek sněhu je na Šumavě, v turistických centrech Novohradských hor a na Jindřichohradecku. Většinu běžeckých tras stačí provozovatelé po větrných dnech do víkendu upravit.

V lyžařských areálech v Plzeňském kraji přibyly desítky centimetrů nového prachového sněhu. Nabízejí rozšířené večerní lyžování. Podmínky jsou podle provozovatelů areálů výborné a čekací doby na vleky zůstávají i během prázdnin plzeňských dětí minimální.

V Krušných horách leží v některých areálech na upravených sjezdovkách přes metr sněhu. Hlásí to třeba Klínovec, Bublava nebo Bouřňák. Velmi dobré podmínky jsou také pro běžkaře. V Ústeckém kraji budou o víkendu v provozu všechny větší lyžařské areály. Připravené budou i běžecké stopy.

Lyžovat se bude v Telnici na Ústecku, v provozu budou všechny vleky i v obou velkých krušnohorských střediscích Bouřňák na Teplicku a Klíny na Mostecku.

Poprvé v letošní zimě se lyžaři dostanou až na úpatí Jizerských hor do Nového Města pod Smrkem a na hřebeny Krkonoš. Sjezdovky v úterý a ve středu pokrylo 30 až 50 centimetrů nového sněhu, někde ho leží až 150 centimetrů.

Sněhová pokrývka v horských střediscích v Pardubickém kraji přesahuje metr. V lyžařských areálech jsou podmínky pro sportovce velmi dobré. V Jeseníkách jsou v provozu všechna zimní střediska, v okolí Ovčárny je až metr sněhu.

Na sjezdovkách v Moravskoslezské kraji zaznamenali provozovatelé středisek už v pátek nadprůměrnou návštěvnost. I zde panují ideální sněhové podmínky, na své si přijdou i běžkaři.

Nový vlek v Razule

Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích čeká na návštěvníky o nadcházejícím víkendu novinka. Na sjezdovce Razula přibude k dlouhému hlavnímu vleku ještě jeden – pro nejmenší lyžaře. Ti budou mít k dispozici mini sjezdovku o délce 60 metrů, na níž během jízdy mohou potkat rozmanité průlezky s dětským motivy.

Také ve Zlínském kraji lákají provozovatelé středisek lyžaře na upravené sjezdovky i běžecké tratě. Běžkaři tak mohou vyrazit nejen do valašských hor nebo na Hostýnskou magistrálu, ale také třeba do Chřibů. Zájem o lyžování je v tomto týdnu díky jarním prázdninám v kraji vyšší než obvykle, na řadě míst je podle vlekařů návštěvnost podobná víkendové.

Řady snowparků pro snowboardisty se minulý týden rozšířily také na Východní Moravě o dva další areály. První byl otevřen snowpark ve Ski areálu Synot Kyčerka ve Velkých Karlovicích, druhý pak v Karolince. Počet areálů v regionu se tak oproti loňsku zvýšil o polovinu, celkem je jich devět.

Na Vysočině jsou v provozu vleky u přibližně tří desítek sjezdovek. Víkendový program na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí zpestří motoskijöring. Kvůli jarním prázdninám bude příští týden na některých sjezdovkách prodloužena provozní doba. Pro běžkaře se strojově upravuje několik stovek kilometrů stop.

Ve středních Čechách jsou denně v provozu vleky ve Ski Relaxu Monínec, Chotouni u Prahy, na Šibeničním vrchu u Mnichovic i příbramském Padáku. Většina z nich nabízí i večerní lyžování. Na Šibeničním vrchu měli tento týden kvůli jarním prázdninám prodlouženou provozní dobu.