Fakt, že zoo láká lidi celoročně, dokazují i čísla. Loňský rok přišel do pražské zahrady rekordní počet návštěvníků. Do Tróji zavítalo skoro 1,3 miliónu lidí. Podařilo se tak překonat dosavadní rekord z roku 2007 o téměř třicet tisíc návštěvníků. Minulý rok se také povedlo zdolat denní rekord – 4. dubna při slavnostním zahájení nové sezóny dorazilo do zahrady přes dvacet tisíc lidí.

S příchodem nového roku přivítala zoo do života i několik zvířecích přírůstků. „Na Silvestra se pozdě večer narodily dvě ovečky kamerunské, na Nový rok dvě kozy kamerunské. Prvního ledna se narodila dvě mláďata bodlinatky keňské a zatím blíže neurčený počet pískomila veverkoocasého.

Mláďata nelze vyrušit a spočítat, potřebují po narození klid,“ řekl mluvčí pražské zoologické zahrady Vít Kahle.

Nové logo i sloninec

Letošní rok znamená pro zoo rovněž změnu v podobě nového šéfa. Post ředitele opustil Petr Fejk a nahradil ho Miroslav Bobek, který se zahradou dlouhodobě spolupracoval už během projektu Odhalení. Bobek už má v hlavně několik plánů týkající se zoo. „Na letošek je naplánováno zahájení stavby nového slonince, musíme řešit problém loga a celého vizuálního stylu zoo,“ uvedl nový ředitel.

Kromě zahájení výstavby nového prostoru pro slony v horní části areálu pražské zoo budou v dolní části zoo dokončeny velké voliéry.

Dojít by také mělo k dlouho očekávané rekonstrukci dvou tzv. Gočárových domů, která je zčásti dotována z fondů EU. Podle slov mluvčího zahrady Kahleho však jsou domy v tak dezolátním stavu, že na základě originálních plánů budou možná vystavěny zcela nově.