Tignes, Francie

Ledovec Le Grande Motte nabízí lyžování ve výšce od 3030 do 3455 metrů, kam vás za 7 minut vyveze podzemní zubačka nebo se můžete kochat výhledem z pomalejší kabinky. Lyžaři zde najdou dobré variace terénů, červené, modré i černé sjezdovky. Lákadlem střediska jsou dvě U-rampy a dlouhé sjezdy do Tignes.

Vzdálenosti: z Prahy 1 122 km, od Brna 1 261km
Další informace: www.tignes.net

Stubai, Rakousko

Stubaiský ledovec je největším ledovcem v Rakousku, 20 minut vzdálený od resortu Neustift. Leží jižně od Innsbrucku ve Stubaiském údolí. Má obrovské množství sjezdovek, většinou modrých a červených, dlouhých 2300 až 3200 metrů.

Vzdálenosti: z Prahy 566 km, od Brna 629 km
Bližší informace: www.stubai.at

Engelberg, Švýcarsko

Světově první rotující lanovka vás vyveze na Titlis, nejvyšší vrchol středního Švýcarska do výšky 3238 metrů nad mořem. Obrovské převýšení a dvoukilometrové free-ridy jsou možné z této výšky až do střediska. Kvůli tání ledovce zde není možné lyžovat v letních měsících, středisko tak chce během tohoto období ledovec chránit. Engelberg není tak známý jako jiná větší lyžařská střediska na ledovci ačkoli je blízko Curychu a Luzernu.

Vzdálenosti: z Prahy 794 km, od Brna 1 001 km
Bližší informace: www.engelberg.ch

Saas-Fee, Švýcarsko

Saas-Fee je tradiční středisko, kam nesmí auta, s lyžováním ve výšce 3600 metrů nad mořem. Na ledovci Saas-Fee najdete 20 kilometrů sjezdovek a je jednoduše dostupný pomocí Metro Alpin, což je nejvýše položené metro na světě. Mají zde úžasné free-ridy na vícero ledovcích.

Vzdálenosti: Z Prahy 859 km, od Brna 1 211 km
Bližší informace: www.saas-fee.ch

Kaprun, Rakousko

Ledovec Kitzsteinhorn leží nad krásnou vsí Kaprun, vzdáleného autem hodinu od Salcburku. Láká na obrovský lyžařský areál ve výšce 3030 metrů nad mořem. Park Gletscher je otevřen téměř celý rok.

Vzdálenosti: Z Prahy 484 km, od Brna 531 km
Bližší informace: www.europa-sport-region.info

Zermatt, Švýcarsko

Lyžařské středisko v Zermattu je největším střediskem svého druhu v Evropě a chlubí se nejvýše položenou ledovou jeskyní na světě. Ledovec Klein Matterhorn zajišťuje celoroční provoz. Sjezdovky jsou zde odstupňovány od modré a červené. Nejsou příliš strmé, ale obvykle mají nejlepší sníh v Zermattu. Snowboardisté ocení Gravity Park, největší snowboardový park v Evropě.

Vzdálenosti: z Prahy 932 km, od Brna 1 135 km
Bližší informace: www.zermatt.ch

Hintertux, Rakousko

Hintertux je maličká vesnice na druhém konci údolí Tux. Na ledovec se dostanete lanovkami vzdálenými od vesnice 15 minut chůze. Ledovec Hintertux má velmi náročný a zajímavý svah, a říká se, že je zde nejstrmější lyžování v Rakousku. Také se zde mohou pochlubit nejvyšší U rampou v Evropě.

Vzdálenosti: z Prahy 533 km, od Brna 596 km
Bližší informace: www.tux.at

Les Deux Alpes, Francie

Les Deux Alpes leží mezi Grenoblem a Briançonem, asi dvě hodiny z Lyonu. Ledovec Mont de Lans nabízí lyžování do 3570 metrů. Z vrcholu se táhnou free-ridové svahy a je zde přístup na hřiště La Grave. Na ledovci je možné i letní lyžování.

Vzdálenosti: z Prahy 1 153 km, od Brna 1 292 km
Bližší informace: www.les 2alpes.com

Vyhlídka na Ötztalské ledovce

Vyhlídka na ötztalské ledovce

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Sölden, Rakousko

Sölden má dva ledovce, Tiefenbach a Rettenbach, které vytváří více než 39 kilometrů sjezdovek a jsou propojeny Express gondolou. Na ledovci Rettenbach můžete vyzkoušet lyžařské testovací centrum s nejnovějšími lyžemi nebo snowboardy.

Vzdálenosti: z Prahy 630 km, od Brna 694 km
Bližší informace: www.soelden.com

Passo Tonale, Itálie

Passo Tonale je účelně postavená vesnice u průsmyku v Trentinu. Ledovec Presena je otevřený také v létě a láká na celou řadu sjezdovek, které jsou odstupňovány od modré po černou, ale na samotném ledovci jsou jen dva vleky. Fantastické free-ridy jsou přes 16 kilometrů dlouhé.

Vzdálenosti: z Prahy 781 km, od Brna 845 km
Bližší informace: www.valdisole.net