Na hradě se se kromě firemních akcí zaměřují na zejména pořádání svateb. Při netradičním obřadu pod širým nebem přinášejí prstýnky vycvičení draví ptáci. Pro novomanžele je připraven apartmán s obrovskou vanou a postel s nebesy. 

Některé pokoje jsou umístěny přímo ve věži, a tak ke dveřím přivádí ubytované temné točité schodiště. Člověk se zde ocitne v dávných dobách středověku, ale díky vymoženostem z 21. století vám zima nebude. Možná se vám ani nebude chtít odjet.

Velká síň

Velká síň

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Hradní koupelny

Hradní koupelny

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Po celém hradě v roce 1890 nechal Wilbraham Tollemanch zavést centrální topení po celém hradě. Navíc v každém pokoji mají krb, ale kvůli přísným protipožárním opatřením se krby používají jen zřídka. Před krbem v každém pokoji najdete elektrický krb.

Útulný pokoj ve věži hradu

Útulný pokoj ve věži

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Peckforton Castle byl postaven baronem Tollemanchem v roce 1850 jako venkovské sídlo postavené v době romantismu ve stylu středověkých hradů. Navrhl ho architekt Anthony Salvin. Nachází se uprostřed lesa v severní čísti Peckfortonských vrchů, dva kilometry od vesnice Peckforton.

Jako rodinná rezidence fungoval Peckforton Castle do roku 1939.  V sedmdesátých a osmdesátých letech se na hradě natáčelo několik seriálů a filmů. Mezi nejznámější patří seriál Doktor Who a film Robin Hood z roku 1991 s Umou Thurmanovou a Patrickem Berginem.

Pohled do mlhavého anglického rána

Pohled do mlhavého anglického rána

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Hrad byl otevřen veřejnosti v roce 2006 a funguje jako luxusní hotel. Nabízí 38 samostatných pokojů a pět stylových zasedacích místností, které se používají na firemní team buildingy. K nim patří například Knihovna, Šestihranná místnost a Velká síň.

Cena za jednu noc se pohybuje od 60 liber (asi 1680 korun). Na Peckforton Castle se nejlépe dostanete taxi službou z letiště Johna Lennona v Liverpoolu. Hrad nabízí také vlastní dopravní službu.