Výletní místo se nachází na území Perníkového hejtmanství v přírodním areálu nedaleko hradu Kunětická hora, přímo na Labské cyklotrase. V Pohádkovém areálu je informační centrum, turistická ubytovna U Perníkové chaloupky a Muzeum perníku a pohádek.

Návštěvníci mohou posedět u Ohniště pro dvanáct měsíčků, na Vyhlídce na Smolíčkova jelena, prohlédnout si Mrazíkovy saně, Úl pro včelku Máju, Domečku, otoč se! a Vězení pro zloděje perníku.

Každý návštěvník, který po prohlídce Muzea perníku absolvuje cestu strašidelným lesem uvnitř budovy, zaklepe, pozdraví a poprosí, obdrží v Perníkářské dílně Ježibaby lahodný medový perníček.

Bude se moci i podívat pod pokličku výroby staročeských dekorativních perníků pečených ve vyřezávaných formách a dozvědět se tak mnoho zajímavého o tomto starém a částečně zapomenutém řemesle našich předků. Pro návštěvníky je připravena loutková pohádka.

Zábavný den v pohádkovém areálu u Perníkové chaloupky připravili provozovatelé Informačního centra děda Vševěda za pomoci agentury Karneval z Prahy, Muzea strašidel Pelhřimov, Muzea strašidel Plzeň a chrudimského divadla Ahoj. Účast přislíbily i pohádkové bytosti z Kačenčiny říše.

Slavnostní maškarní rej v úterý 17. listopadu začíná v 9 a končí v 17 hodin.