Vedle hereckých úspěchů talentovaná Jana Plodková boduje i na módním žebříčku. Je nominovaná na Ženu roku v soutěži Elle Style Awards. I přes svou vytíženost ráda poznává cizí země i Česko. 

Kde byste nejraději strávila vysněnou dovolenou?

Konkrétní místo nemám... Láká mě otevřené moře, bílá pláž a nicnedělání.

S kým? S partou kamarádů, rodiči, přítelem?

Nejraději bych odcestovala na dovolenou buď s partičkou, nebo přítelem.

Kterou zemi, kde jste již jednou byla, byste ráda navštívila znovu? Čím vám učarovala? Kulturou, mentalitou místních lidí, historií a starobylými objekty?

Naprosto mě uchvátila Francie a její Bretagne. Pro jistou surovost, oceán, vesnice s kostelíky, bar tabac, jazyk a samozřejmě místní lidi. Však již mám naplánováno, že tam strávím svoje stáří.

Jaké jazyky ovládáte? Byla jste někdy v zemi, kde vám jazyková bariéra neumožnila si popovídat či porozumět s místními obyvateli?

Mluvím anglicky, dorozumím se francouzsky. Zatím jsem nenavštívila zemi, kde by angličtina nezachránila základní potřeby.

Jana Plodková ve filmu Protektor

Jana Plodková vystupuje na divadelních prknech i filmových plátnech, nakukuje i do světa módy.

FOTO: archiv, Novinky

Stihla jste v létě vyrazit na dovolenou, nebo ji odkládáte na zimu?

Na dovolené jako takové jsem nebyla tři roky. Ráda bych před Vánoci vyrazila někam do tepla, ale uvidím, jak se to ještě celé vyvine.

Máte v oblibě nějaké zimní sporty? Lyžování, snowboarding, bruslení na zamrzlém rybníku, nebo běžky?

Tak v zimě mám se sportem trochu problém. Nelyžuju, protože to neumím a mám strach s tím začít. Na snowboard si vůbec netroufám, běžky mě nebaví. Zbývá jedině to bruslení, ale kdy jsem byla naposledy na ledě, to ani nevím.

Máte ráda, a zažila jste je někdy, poznávací, turistickou kanceláří organizované zájezdy? Nebo byste si spíš střihla nějaký extrém, jako je slézání vysokých hor, sjezd divoké řeky, slaňování do kráteru sopky?

Na poznávací zájezd bych nejela, nemám ráda, když mi někdo dělá program. Vyhledávám spíše cestování autem na blint, kdy nevíte, kam dojedete a jaká místa objevíte. Tímto způsobem jsem procestovala Francii i část Itálie a bylo to neuvěřitelné. Mohu se tedy považovat za adrenalinového romantika.

Jana Plodková ve filmu Protektor

Jana Plodková se v civilu považuje za adrenalinového romantika.

FOTO: archiv, Novinky

Na které místo v Česku nedáte dopustit? Znáte je odmalička, či jste je objevila nedávno?

Nedám dopustit na svůj rodný Jičín a jeho krásné okolí. To se nikdy nezmění. A nedávno jsem například byla naprosto unešená z Okoře, kterou jsem konečně navštívila. Nádhera, především díky barvám podzimu.

Kdybyste měla nějakého cizince provést po Česku, na jaká místa byste jej vzala? Máte k nim nějaký srdeční vztah, či proto že jsou turisticky atraktivní?

Na prvním  místě by se opět objevil Jičín a Český ráj, tam mám jistotu, že se neztratím a ještě o tom budu něco budu vědět. Ve zbývajících místech bych hledala oporu na internetu.

Byla jste v exotické zemi? Jak vám tam chutnalo? Ostatně jaká jste kuchařka?

V exotické zemi jsem ještě nebyla, zatím vlastně nemám ani zmáknutou celou Evropu. Ale je pravda, že pokaždé ochutnávám místní kuchyně. Co se týče mého postavení u plotny, česká jídla zvládnu bez problémů, s receptem u ruky. Ovšem v poslední době příliš nevařím a dávám přednost restauracím.