První byla na ráně Dominikánská republika, prázdninový ostrov, na němž návštěvník najde opravdu všechno, co si od exotické dovolené slibuje.

V Dominikánské republice nedávno dorostla již druhá generace přímořských letovisek. Ta původní, z přelomu 60. a 70. let, byla postupně nahrazena novými moderními komplexy. Jsou pohodlné a vybavené vším, co v nich návštěvník očekává.

Bělostné pláže a palmy v Dominikánské republice jsou zosobněním exotiky, která se nám dostala na dosah.

Bělostné pláže a palmy v Dominikánské republice jsou zosobněním exotiky, která se nám dostala na dosah.

FOTO: Bohuslav Borovička, Právo

Ty tradiční jsou poměrně blízko od Santo Dominga, v Boca Chica a Juan Dolio. Na východním pobřeží, v oblasti Punta Cana, kde jsou nejkrásnější dominikánské pláže Bávaro a Juanillo, vznikla v 80. letech minulého století letoviska, která rovněž splňují všechny představy o příjemné dovolené. Třetí rekreační oblastí je severní pobřeží se středisky u Puerto Plata, Sosúa nebo Cabarete.

Občerstvení na pláži.

Občerstvení na pláži

FOTO: Profimedia

Vedle dovolené na krásných bílých plážích se na tomto karibském ostrově nabízejí adrenalinové a sportovní aktivity v divoké přírodě a v horách ve vnitrozemí i exkurze do počátků dějin Ameriky. Santo Domingo bylo za španělských dobyvatelských plaveb její první metropolí. V nejstarší části města, v pevnosti Ozama, se můžete projít po místech, kudy velmi pravděpodobně chodil i Kryštof Kolumbus a jeho současníci.

Sandy beach

Sandy beach

FOTO: Profimedia

Sluníčko, bílý písek a průzračné moře jsou argumenty, jimiž bojují o zákazníky prázdninové oblasti všude na světě. Dominikánská republika byla mezi prvními, kdo přišel s dalším argumentem, s programem all inclusive. Zaplatíte dovolenou a pak už na peněženku nesáhnete, v ceně je téměř všechno. Program all inclusive se rozšířil i do Evropy, ale nikde není tak propracovaný a velkorysý jako právě v Dominikánské republice.