Rusové podle zástupců organizace získali třetinu všech negativních hlasů a podle některých dotázaných lidí se chovají jako „noví Němci“. Právě naši západní sousedé patří mezi turisty dlouhodobě k těm s nejhorší pověstí.

Nahlas říhají a myslí si, že jim všechno patří

Rusové se znechutili především Britům. Do království jich jezdí rok od roku více a více a jak se zdá, chovají se tam podobně, jako někteří Britové při svých výletech do zahraničí.

Britové si stěžují především na to, že Rusové v hotelích plení rauty do posledního drobečku, že nahlas říhají, nadávají a oblékají se jako humpoláci.

Nepříjemné zkušenosti s ruskými výletníky zmiňuje také britský expert na cestovní ruch Gary Hewitt: „Jsme zaplavení stížnostmi, které se týkají Rusů. Lidem vadí především to, že jsou hrubí, dávají okatě najevo, že mají po kapsách milióny, a myslí si, že jim všechno patří a že si můžou všechno koupit.“

Podle hoteliérů jsou nejhorší Francouzi a Američani


Čeští turisté mají ve světě průměrnou pověst, naopak Francouzi patří s Američany a Italy k nejhorším. Japonci jsou tradičně nejlepší a zdatně jim sekundují Britové a Němci. Vyplývá to z červnového průzkumu mezi 40 000 hoteliéry z celého světa, který si nechala udělat mezinárodní internetová cestovní kancelář Expedia od agentury TNS Infratest.

Z 27 letos posuzovaných národností jsou Češi někde uprostřed jak z hlediska chování, tak podle toho, jak jsou velkorysí a štědří. Průměrné pozice jim patří i podle toho, jestli neruší ostatní hosty, jsou čistotní, vkusně se oblékají a neustále si nestěžují. Chvostu žebříčku se nejvíce přiblížili ohledně dorozumívání cizími jazyky. [celá zpráva]