Pro další ročník populární akce zvané Pařížská pláž, která je každý den otevřená od 08:00 do půlnoci, bylo svezeno 200 tun písku a desítky palem v obrovských květináčích. K procházkám, opalování, koupání, různým hrám a další zábavě bylo upraveno dva a půl kilometru nábřeží Seiny nedaleko radnice v samém centru města a další víc než kilometr břehů říčního kanálu ve čtvrti La Villette na severovýchodě.

Nejoblíbenější je pétanque

Množství atrakcí provozovatelé přizpůsobili zájmu v minulých ročnících. Nejžádanější je tradiční hra pétanque. Loni přivábila přes 37 000 lidí, kteří si přinesli svoje koule nebo si je mohli vypůjčit. Zájem bývá i o bazén s možností akvagymnastiky, který je pro vodní hrátky na rozdíl od samotné řeky jediný vhodný. Nával se předpokládá i ve fitness klubu přímo v budově radnice nebo na minifotbalu.

Pozornost organizátoři věnují také malým návštěvníkům. Připravili pro ně atrakce řídící se heslem škola hrou, v nichž budou moci dělat mimo jiné různé vědecké pokusy.

Chybět nebude ani série koncertů. V oblasti La Vilette mají zájemci příležitost zabavit se vodními sporty. Opět jsou k dispozici šlapadla, kajaky a čluny s vesly.

Vstup na pláž je zdarma

Pařížská pláž, která bude v provozu do 20. srpna, se pořádá od roku 2002 na popud radnice v čele se socialistou Bertrandem Delanoëm. Loňské náklady dosáhly stejně jako předloni 2,4 miliónu eur (62 miliónu korun), takže se předpokládá, že i letos by se měly udržet na této úrovni. Radnice se na nich podílela jedním miliónem, zbytek uhradili soukromí sponzoři.

Pro návštěvníky je vstup na pláž a využití jejích atrakcí s výjimkou restauračních zařízení zdarma. Vytvořením letní plážové atmosféry se inspirovala i další evropská města včetně Prahy.