Katko, jak si představujete ideální dovolenou?

Moje představa se vyvíjí od toho, jaký život zrovna žiju. Když jsem hodně sportovala, moje dovolená spočívala v nicnedělání u moře, ani jsem skoro neopouštěla hotelový rezort, protože jsem toho opravdu měla dost. Nyní mě lákají aktivní dovolené, jako je chození po horách, cyklistika. V zimě samozřejmě lyžování, ale trochu jiné, než jsem doposud znala.

Zrovna teď doufám, že se mi jedna aktivní dovolená vyvede. Budu na přelomu července a srpna v Itálii, v Trentinu. Budu objíždět Lago di Garda, Lago di Legro, Val di Sole. Navíc už také začala Lucka jezdit na trekovém kole, proto se těším, že si do Itálie vezmeme kola a okolo jezer budeme jezdit spolu. Mělo by to pro ni být bezpečné a ne zas tak náročné, terén nebude tak kopcovitý.

Prozraďte mi, zda často cestujete s dcerkou? Znám totiž cestování s malým dítětem, proto by mě také zajímalo, jestli cestujete autem, nebo jiným dopravním prostředkem?

Většinou cestuji autem. Lucku si s sebou beru velmi často, i když ne vždy to jde. Často s námi jezdí chůva, díky ní si můžeme s partnerem dovolit nějaké to večerní posezení, nebo si jdeme zahrát golf. Jinak se ale snažíme být maximálně s ní, neboť během roku je hodně práce a trošku ji zanedbávám.

Kterou zemi máte nejraději? Když tedy vynecháme ty státy, jež jste navštívila během sportovní kariéry a nedají se tedy moc zařadit mezi dovolenkové... Jaká destinace vás nadchla tak, že byste se tam ráda vrátila.

Musím se znovu vrátit k Itálii a Trentinu, protože to pro mě splňuje rozumný dosah z Prahy, je to pár hodin jízdy autem a relativně málo kilometrů. Navíc to obsahuje vše, co mám ráda, včetně jídla a vína. 

Máte nějaké oblíbené exotické místo? Myslím takové, které jste již navštívila nebo je vaším tajným přáním se tam podívat.

Zase jsem toho exotického mnoho neprocestovala. Ale kde jsem jednou byla a ráda bych se tam vrátila, to je Mauricius. Úžasné místo s teplou vodou, palmami, bílým pískem, palmami. Byli jsme tam s partnerem, když jsme se seznámili, což už je hodně let zpátky, a rádi bychom se tam ještě jednou v dohledné době podívali. I když se jedná o trošku náročnější dovolenou po všech stránkách.

Katka je vyznavačkou aktivní dovolené.

Katka je vyznavačkou aktivní dovolené.

FOTO: Karolina Zarzycká, Novinky

Vezmete si s sebou vaši holčičku?

Lucinku bychom vzali s sebou, takové místo si nemůže nechat ujít. Jak říkám, takto si představuji snovou dovolenou. Jenže jsme tam byli v roce 2001, a to už je pár let.

Vzpomínáte si na mauricijskou stravu, případně nějaké speciality?

Jídlo je tam skvělé, nabízejí úžasné čerstvé ryby. I když nejsem klasický milovník ryb, že bych je musela jíst každý den. Ovšem na Mauriciu nejde je nejíst, jsou úplně jiné, než známe.

Roste tam ovoce, které jste ještě nikdy neochutnala či je vůbec neznáte?

Nevzpomínám si, že by tam rostlo něco extra. Jak říkám, chutnaly mi nejvíce chobotničky a rybičky.

Vyznáváte také poznávací, či někým organizované zájezdy?

Raději si vše organizuji sama, nejsem úplně proti řízeným zájezdům, někdy si při plánování také nechám poradit.

Co se týče krás České republiky, na jaké místo u nás nedáte dopustit?

Nyní trávím většinu času v Praze, ale stejně se v každé volné chvilce nejraději vracím na Šumavu. 

A nemohla byste mi doporučit nějaká pěkná místa? Shodou okolností plánuji dovolenou pod stanem na Šumavě...

...pěšky?

Doporučím vám krásný kemp u řeky Vydry, jeďte na Antýgl. Na horská kola jsou výborné Knížecí pláně. Celá oblast okolo Vimperka je nádherná.

Jako místo strávení dovolené Katka doporučuje oblast v okolí Vimperka.

FOTO: Scio

Kam byste vzala cizince, který poprvé navštíví Česko? 

Samozřejmě bychom začali v Praze, pak s ním zajela někam do přírody, vzala bych ho na Šumavu. Jo, a nesmím zapomenout na Český Krumlov. Teď jsme tam byli s Luckou v divadle s otočným hledištěm. A určitě bych jej vzala na Moravu do nějakého vinného sklípku.


Kateřina Neumannová z exotiky doporučuje ostrov Mauricius
Mauricius je zelený ostrov uprostřed Indického oceánu. Není zde žádná masová turistika a žádné znečištění přírody. Průzračná voda oceánu omývá pobřežní laguny, lemované zlatými plážemi s jemným pískem a kokosovými palmami.

K cestě je třeba cestovní pas platný ještě nejméně šest měsíců po datu předpokládaného odjezdu ze země. V roce 2004 byla jednostranně zrušena vízová povinnost pro české občany při turistických cestách na Mauritius.

Na Mauricius míří i velké množství potápěčů. Křišťálově čistá voda k potápění přímo vybízí.

Na Mauricius míří i velké množství potápěčů. Křišťálově čistá voda k potápění přímo vybízí.

FOTO: Profimedia

Exotická země láká především movitější cestovatele.

Mauricius láká turisty především na panenskou přírodu, čistý vzduch a průzračnou vodu.

FOTO: Profimedia