Podle listu Al-Imárát al-Júm vyzvala dubajská vláda obyvatelstvo emirátu, které tvoří z více než 80 procent cizinci, aby respektovalo muslimské tradice a vyhýbalo se chování, jež by bylo možno považovat za nevhodné.

Pravidla platí všude

Pravidla, která platí pro všechna veřejná prostranství, zahrnují zákaz jakéhokoli obnažování, tance, provozování příliš hlasité hudby, líbání mezi mužem a ženou a dokonce i zákaz držet se za ruku, pokud nejde o manžely.

Jakékoli porušení těchto předpisů může vést k trestu vězení, napsal list. Pokuta nebo i vězení podle těchto směrnic hrozí také tomu, kdo bude přistižen pod vlivem alkoholu, byť i v malém množství, mimo místa, kde je alkohol povoleno podávat.

V muslimském Dubaji, jednom ze sedmi Spojených arabských emirátů, se zahraniční obyvatelstvo skládá především z levných pracovních sil pocházejících z Asie, ale také z přistěhovalců ze Západu.

Emirát dosud toleroval velkou volnost

Na rozdíl od většiny monarchií v Perském zálivu emirát až dosud toleroval poměrně velkou volnost v oblékání. Rovněž jsou zde desítky hotelů, kde se alkohol legálně podává v barech a klubech.

Několik incidentů, jako bylo vypovězení nesezdaného britského páru, jenž se prohřešil sexuálním stykem na pláži, ale ukázalo, jak je často obtížné soužití západní a domácí kultury.