Nejvíce sněhu naměřili na Pradědu, kde leží 160 centimetrů sněhu. Na druhém místě je Boží Dar a Horní Mísečky - Medvědín, kde mají 140 centimetrů. Třetí místo patří Severáku v Jizerských horách se 130 centimetry. 

Na Černé hoře v Krkonoších napadlo nejvíce sněhu v letošní sezóně. Lidé se mohou těšit v Krkonoších i na upravené běžecké tratě.

V Krušných horách je místy přes půldruhého metru sněhu, provozovatelé ale svahy velmi dobře připravili. Sjezdovky jsou upravené a jezdí se výhradně na přírodním sněhu. Problémy mohou nastat s parkováním, řidiči by měli parkovat jen na vyhrazených místech.

Velké zásoby sněhu mají i střediska v Libereckém kraji. Menší zájem je kvůli mistrovství světa v klasickém lyžování o ještědský sportovní areál, kde nejezdí lanovka na Černý vrch a vlek F10. Další sjezdovky jsou však otevřené.

Podrobné sněhové informace

Výborné podmínky nabízejí také skiareály v západočeské i jihočeské části Šumavy. Díky sněžení přibylo na svazích několik desítek centimetrů sněhu. Na Lipně i na Zadově je až 95 centimetrů sněhu, upravené jsou na Šumavě i běžecké tratě. Kvůli praskání ledu je však mimo provoz bruslařská dráha na vodní nádrži Lipno.

Bílá nadílka láká lyžaře i na moravské hory. Desítky centimetrů čerstvého sněhu přibyly v Jeseníkách i Beskydech, na beskydských svazích leží až 195 centimetrů. Nový sníh se však plně nespojil se starou vrstvou, lyžaři by si proto měli dávat pozor na sesuvy sněhu.

Přehled cenjednodenních permanentek na českých horách

Dobré podmínky přetrvávají i ve střediscích v Pardubickém kraji, na Vysočině a ve Zlínském kraji. V Ústeckém kraji se lyžuje bez front i o víkendu. Dostatek sněhu mají i střediska ve středních Čechách, provozovatelé se však obávají deště a oteplení. Podmínky se horší v areálech na jihu Moravy, na většině svahů se ale stále lyžuje.