Maškary se shromáždily na nádvoří roztockého zámku a v přilehlém parku, aby se pořádně občerstvily, zadováděly si při bubnování skupiny Tam Tam Batucada a pobavily se u různých divadelních a hudebních vystoupeních.

Poté se průvod masek, kde nechyběl alegorický vůz, dobrý voják Švejk, několikero čtyři metry vysokých masek, medvědář s medvědem, vydal na náměstí v Roztokách. Zde napojil na další skupinu maškar, které se veselily na náměstí.

Královna na velbloudu těm, kdož mávali bílými kapesníčky, rozházela zlaté dukáty a oficiálně zahájila masopust. A to už se všechny příšery, kašpaři, zvířata, králové a rytíři vydali do Únětic, kde je čekal další zábavný program. Masopust již začal. 

Masky na nádvoří zámku v Roztokách.: Masky na nádvoří zámku v Roztokách

Maškarní průvod se vydal na pouť ze zámku v Roztokách přes náměstí, Holý vrch do Únětic..: Maškarní průvod se vydal na pouť ze zámku v Roztokách přes náměstí, Holý vrch do Únětic.

Masky na nádvoří zámku v Roztokách.: Masky na nádvoří zámku v Roztokách

Prodávaly se koblížky, koláčky, preclíky a zelníky..: Prodávaly se koblížky, koláčky, preclíky a zelníky.

Rozlévaly se svařené víno, punč, medovina i nealkoholické nápoje..: Rozlévalo se svařené víno, punč, medovina i nealkoholické nápoje.

Rozlévalo se také pivo... .: V nabídce bylo také pivo...

Velbloud připravený vézt královnu masopustu.: Velbloud připravený vézt královnu masopustu

Poslední volná chvilka před zahájením průvodu pro poníky a jejich žokejky..: Poslední volná chvilka před zahájením průvodu pro poníky a jejich žokejky

Josef Švejk si postěžoval, že pivo je poněkud novodobé..: Josef Švejk si postěžoval, že pivo je poněkud novodobé.

Alegorický vůz byl připraven k zahájení průvodu, vezl opravdová kamna, ze kterých se kouřilo, sprchu s horkou vodou i splachovací záchod. A papouška..: Alegorický vůz byl připraven k zahájení průvodu, vezl opravdová kamna, ze kterých se kouřilo, sprchu s horkou vodou i splachovací záchod. A papouška.

Žongléři ze skupiny Mix Trix vystoupili za bumbnování Tam Tam Batucady..: Žongléři ze skupiny Mix Trix vystoupili za bubnování Tam Tam Batucady.

Diváci pozorují vystoupení žonglérů a bubeníků na zámku v Roztokách..: Diváci pozorovali vystoupení žongléřů a bubeníků na zámku v Roztokách.

Diváci pozorují vystoupení žonglérů a bubeníků na zámku v Roztokách..: Diváci na nádvoří jsou unešeni vystoupením skupin Mix Trix a Tam Tam Batucady.

Žonglování při roztockém masopustu.: Žonglování při roztockém masopustu

Alegorický vůz se vydal na pouť maškar z Roztok do Únětic..: Alegorický vůz se vydal na pouť maškar z Roztok do Únětic.

Morbidní divadlo Minotaurus představilo dětem a divákům Hrozné příběhy..: Morbidní divadlo Minotaurus představilo dětem a divákům Hrozné příběhy.

Morbidní divadlo Minotaurus představilo dětem a divákům Hrozné příběhy..: Hrozné příběhy divadla Mimotaurus

Děti vyděšeně pozorovali morbidní divadlo Hrozné příběhy divadla Mimotaurus. .: Děti vyděšeně pozorovaly morbidní divadlo Hrozné příběhy divadla Mimotaurus.

Děti vyděšeně pozorovaly morbidní divadlo Mimotaurus, jež předvedlo Hrozné příběhy..: Konec představení divadla Mimotaurus...

Maškarní průvod se vydal na pouť ze zámku v Roztokách přes náměstí, Holý vrch do Únětic..: Maškarní průvod se vydal na pouť ze zámku v Roztokách přes náměstí, Holý vrch do Únětic.

Foto: Karolina Zarzycká