Bezkonkurenční je k dokonalosti dovedené a ovládané zasněžování i úprava sjezdovek, hýčkavé jsou i rychle modernizované lanovky. To vše jsou v součtu ideální předpoklady pro rodinný ráj a zároveň ráj pravověrných „sjezdovkářů“.

Sjezdovky okupují zpravidla luční terény do 2 500 m n. m., ale neznamená to, že by neznaly ostřejší sklon. Povrchní dojem ovšem takový bývá – lehké a přehledné červené s převýšením 300–500 m skutečně převažují a spojovací cesty mezi údolími Sella Rondy jsou občas jalové.

Zato černé sjezdovky v Arabbě (Porta Vescovo), ve Val Gardeně (Ciampinoi) nebo v Albě di Canazei jsou nešizené a dlouhé, obvykle jsou však zároveň jedinými návratovými tratěmi do údolí, a tedy odpoledne přetížené.

Skipasy
Dospělí
1 – 6 dní: 37 – 191 EUR
Děti *1 – 6 dní: 26 – 134 EUR
*Děti nar. po 29. 11. 1992.

Okolí masivu Sella soustřeďuje nejkrásnější i nejznámější vrcholy Dolomit – od Marmolady s ledovcovým polštářem přes tři „zuby“ Sasso Lunga až po rozeklanou skupinu Rosengartenu. Věže Dolomit ční na všech světových stranách a zdejší lyžování má jednu z nejhezčích kulis vůbec.

Nepředvídatelná perioda příchodu sněhu je bravurně vyřešena prakticky 100% umělým zasněžováním. Ve Val di Fassa je navíc drtivá většina sjezdovek (vyjma sjezdů do údolí) v polohách nad 2 000 m n. m. Okruh Sella Rondy se udržuje od poloviny prosince až do Velikonoc, ani v „divokých“ sezónách se sněhovými výkyvy (2001/02, 2006/07) tomu nebylo jinak.

:. Výhled na skalní skupinu Rosengarten Foto: Snow

Modernizace lanovkového parku je rychlá a trvalá, a tak vleky byly prakticky vymýceny a sedačky jsou na delších trasách zpravidla expresní a kryté. Nástupy z údolí jsou o něco méně pohodlné s četnými visutými kabinami, ale zato kapacitní.

Horských chat je jako všude v Itálii jako hub – bez siesty s kapučínem (nebo čímkoliv) na slunečné vyhlídkové terase by zdejší lyžování bylo o dost chudší. Kromě „paření“ se dá i koupat (bazén v Canazei) nebo bruslit.

Z Prahy až do Bolzana se držíte dálnic (650 km, cca 7 hodin), pak vystoupáte serpentinami do údolí Fiemme a tímto velkým údolím pokračujete přes Moenu do Val di Fassa (cca 60 km z dálnice).

Další informace o lyžařském středisku
Sezónazačátek prosince – začátek dubna
Nadmořská výška1 320 – 2 423 m n. m.
Typy sjezdovek32 % modré – 59 % červené – 9 % černé
Typy vleků
16x vlek – 19x sedačka – 4x sedačka expres – 4x sedačka krytá – 5x kabinka – 5x visutá kabina
Sjezdovek celkem
120 km, z toho s umělým sněhem: 80 km
Užitečné stránky
www.fassa.com, www.dolomitisuperski.com