Ložnice připomínají iglú člověka. V pokojích najdete výjevy laponské výtvarné kultury, které jsou vytesány přímo do ledových zdí. Spí se na ledových postelích, k dispozici jsou spacáky do mrazu a flaušové polštáře a deky. Ráno hosté dostávají šálek horkého brusinkového džusu. A pro choulostivějšího návštěvníky jsou přichystány dva vyhřívané pokoje v podzemí.

Ledový hotel v Laponsku:. Pro hosty jsou připravené speciální spacáky a flaušové dekyfoto: Profimedia
Hotel vyrobil z hromady ledu tým patnácti ledových sochařů, kteří prací na něm strávili tři týdny. Každý pokoj je vyzdoben ornamenty vyřezanými do ledu a osvětlen pestrobarevnými světýlky. Rovněž bar a restaurace jsou vytesány ze zmrzlé vody.

Hotel se musí každý rok znova postavit

Hotýlek se nachází ve Sněžné vesnici poblíž finské Kittily. Hotel se musí každý rok na počátku zimy znova postavit, vytesat a otevřít. Na jaře ho totiž sluneční paprsky dlouhého dne roztopí. Letos vznikl hotýlek už poosmé.

„Zdá se, že když máme velmi studený podzim, jaro přijde velmi teplé a Sněhová vesnice roztaje dříve. Ale jako letos, podzim byl teplý, takže jaro by mohlo být chladnější. Takže doufejme, že budeme vítat hosty až do dubna příštího roku,“ citoval jednoho z tvůrců hotelu britský list Daily Telegraph.